• به گزارش خبرگزاری سنگ ایران، جلسه بررسی مشکلات واگذاری قطعی زمین نمایشگاه سنگ ایران روز سوم تیرماه سال جاری با حضور علی زینی وند فرماندار محلات، حجت الاسلام والمسلمین علیرضا سلیمی نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی، مجید شارقی مدیرکل راه و شهرسازی استان مرکزی، حسن فیروزی رئیس شورای شهر نیم ور، محمد مازندرانیان شهردار نیم ور، جلال آقا رضایی شهردارمحلات، بهنام نیکفر مدیرعامل نمایشگاه بین المللی سنگ ایران، احمد توکلی عضو هیات مدیره نمایشگاه بین المللی سنگ ایران، محمد حلاجیان مدیر اجرایی نمایشگاه بین المللی سنگ ایران، حسن سلیمی مسئول امور اداری نمایشگاه سنگ ایران و تنی چند از مسئولین اجرایی شهرستان محلات و نیم ور در محل فرمانداری شهرستان محلات برگزار شد.

  زمین با قیمت منطقه ای واگذار شود

  در ابتدای جلسه حجت الاسلام علیرضا سلیمی نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در حال حاضر نمایشگاه سنگ ایران به صورت رسمی بین المللی شده است اما مساله این است که این دوستان هنوز در بحث زمین مشکل دارند و زمین آنها اجاره ای است. طبق مصوبات موجود باید این زمین به صورت قطعی به آنها واگذار شود، خانم ابتکار هم در این مورد دستورات لازم را صادر کرده اند ولی تاکنون این واگذاری قطعی انجام نشده است. در خواست ما این است که این کار با سرعت انجام شود. در این زمینه تصمیم قاطع باید وجود داشته باشد تا این کار خیلی سریع انجام شود. درخواست ما این است که این زمین با قیمت منطقه ای به نمایشگاه سنگ ایران واگذار شود.

  برای واگذاری زمین به نمایشگاه بین المللی سنگ ایران مشکلی نداریم

  در ادامه جلسه مهندس مجید شارقی مدیر کل اداره راه و شهر سازی استان مرکزی اظهار داشت: فازاول زمین نمایشگاه به صورت اجاره ای تحویل داده شده و دوستان با توجه به قراردادهای موجود در آنجا ساخت و ساز کردند. برای واگذاری فاز دوم هم آمادگی کامل داشتیم اما دادستان شهر گلپایگان نامه زد که اینجا در محیط زیست است و کار متوقف شد و از آن تاریخ تاکنون ما بلاتکلیف هستیم. برای واگذاری زمین به نمایشگاه بین المللی سنگ ایران ما مشکلی نداریم ولی مساله محیط زیست باید حل شود. با توجه به اینکه در این مورد دستگاه قضا ورود پیدا کرده است لازم است جلسه ای با دادستان در این مورد برگزار و مساله به ایشان توضیح داده شود تا ایشان دستورات لازم را صادر کنند، در صورتی که ایشان دستورات لازم را صادر کنند ما با واگذاری زمین نمایشگاه بین المللی سنگ ایران هیچ مشکلی نداریم. برای ساخت فضای سبز جلوی در وروی نمایشگاه نیز مشکلی وجود ندارد و می توان فضای سبز ایجاد کرد اما قبل از آن باید با راهداری نیز هماهنگی های لازم انجام شود.

  همه مسئولین با واگذاری زمین به نمایشگاه موافق هستند

  در ادامه علی زینی وند فرماندارشهرستان محلات گفت: نمایشگاه بین المللی سنگ ایران از توانمندی های مهم شهرستان محلات است که خدا را شکر با پیگیری های انجام شده به صورت رسمی بین المللی شد. به نظر می رسد که واگذاری زمین نمایشگاه سنگ ایران در پیچ و خم اداری گیر کرده است وگرنه در اصل این موضوع که این کار باید صورت بگیرد هیچ مشکلی وجود ندارد و همه مسئولین موافق هستند. این مساله که عنوان می کنند که آن منطقه در محیط زیست است یک نوع شوخی است چون تعداد بسیار زیادی کارخانه و خانه مسکونی در آن منطقه وجود دارد. برخی دوستان شاید به نقشه های هوایی چندین سال قبل مراجعه کرده و این اظهار نظر را کرده اند.

  برپایه این گزارش، با توجه به گذشت بیست روز از برگزاری جلسه فوق لازم است مهندس مجید شارقی مدیر کل اداره راه و شهرسازی استان مرکزی توضیح دهد که در مورد واگذاری قطعی زمین نمایشگاه بین المللی سنگ ایران تاکنون چه اقداماتی انجام شده است. آیا کارشناسان اداره راه و شهرسازی استان مرکزی برای بررسی وضعیت زمین نمایشگاه بین المللی سنگ ایران به این محل مراجعه کرده و نظرات کارشناسی خود را مبنی براینکه این محدوده در محیط زیست است یا خیر را اعلام کرده اند؟ آیا اداره راه و شهرسازی استان مرکزی مکاتبات لازم با دادستان محلات را در این خصوص انجام داده و نظر کارشناسی ایشان را در مورد اینکه این محدوده در محیط زیست قرار دارد یا خیر را اخذ کرده است؟ با توجه به اینکه نمایشگاه بین المللی سنگ ایران تمامی مجوزهای لازم را از وزرات صنعت، معدن و تجارت اخذ کرده و از سوی مسئولین ذیربط وجهه ای بین المللی برای آن تعریف شده و برای رشد و توسعه نیاز به سرمایه گذاری های مجدد بخش خصوصی دارد واگذاری قطعی زمین نمایشگاه چقدر زمان می برد؟