• حسین پورحسنی رئیس هیات مدیره نمایشگاه بین المللی سنگ ایران در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری سنگ ایران اظهار داشت: برای برگزاری نمایشگاه دهم و در طول ماههای گذشته فعالیت های عمرانی متعددی در نمایشگاه انجام شده است. ساخت سرویس های بهداشتی جدید، ساخت کافی شاپ، تجهیز رستوران، ساخت سوله پنج هزار متری، آسفالت کردن خیابانهای داخل و بیرون نمایشگاه و ساخت سالن ورودی برخی از این اقدامات است.

    وی افزود: چشم انداز سهامداران و هیات مدیره نمایشگاه بین المللی سنگ ایران این است که این نمایشگاه در مرحله اول بهترین و مجهزترین نمایشگاه خاورمیانه و در مرحله دوم بهترین و مجهزترین نمایشگاه سنگ دنیا شود. البته انجام این کار به زمان نیاز دارد و باید به تدریج صورت پذیرد.

    وی ادامه داد: به محض واگذاری ۱۵ هکتار دوم زمین نمایشگاه، فعالیت های عمرانی با قدرت مضاعف ادامه پیدا خواهد کرد. ساخت سوله در نمایشگاه تا بدانجا پیش خواهد رفت که در نمایشگاه دیگر برای این موضوع هیچ گونه کمبودی نداشته باشیم و پس از آن فعالیت های عمرانی دیگری را دستور کار قرار خواهیم داد.

    رئیس هیات مدیره نمایشگاه بین المللی سنگ ایران گفت: امسال و برای دومین بارمسابقه بین المللی داستان کوتاه، خطاطی، عکس و کارتون با موضع سنگ را با حضور ۴۰۰ اثر از ۴۰ کشور دنیا اجرا کردیم. انجام کارهای فرهنگی در نمایشگاه از مهمترین اولویت ها است و هر ساله بر حجم و کیفیت این گونه فعالیت ها افزوده خواهد شد.

    وی تصریح کرد: یکی از مهمترین کمبودهای صنعت سنگ ایران بازاریابی و برند سازی است که برطرف کردن این کمبود با انجام تبلیغات گسترده در رسانه های بین المللی محقق خواهد شد. برای دهمین نمایشگاه بین المللی سنگ ایران بسیاری از مجلات و رسانه های خارجی حضور خواهند داشت و این رویه تا بدانجا پیش خواهد رفت که ما هرساله در نمایشگاه بین المللی سنگ ایران حداقل پنجاه رسانه و مجله خارجی داشته باشیم.