• به گزارش خبرگزاری سنگ ایران، رضا رحمانی در نشستی مشترک با رئیس کل و مدیران بانک مرکزی و وزارت صنعت، معدن و تجارت که پیرامون نحوه تامین نقدینگی و تخصیص ارز و سایر مشکلات صنایع برگزار شد، افزود: پرداخت تسهیلات به واحدهای تولیدی باید اولویت بندی شود و واحدهایی که در زنجیره تولید، اشتغالزایی بالا و صادراتی قرار دارند، به عنوان اولویت مورد توجه قرار گیرند.

  وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه تسهیلات در نظر گرفته شده نباید به واحدهایی پرداخت شود که محصولات آنها بازار ندارد، گفت: براساس مذاکراتی که با بانک مرکزی برای تامین مالی واحدهای تولیدی انجام شد، تلاش می کنیم در یک برنامه ۶ ماهه تا پایان خرداد ماه ۹۸، تسهیلات مورد نیاز این واحدها را براساس اولویت بندی تامین کنیم.

  به گفته وی، تداوم فعالیت واحدهای تولیدی و حفظ اشتغال مورد تاکید است و معاونان و رئیسان سازمان‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت باید در این ارتباط تلاش کنند.

  رحمانی یادآور شد: این واحدها باید به وزارت صنعت تعهد دهند که تسهیلات سرمایه در گردش را برای تولید کالاهایی دریافت کنند که بازار داشته باشد.

  وزیر صنعت خاطرنشان ساخت: هدف دولت از اعطای این تسهیلات به واحدهای تولیدی، حفظ و ایجاد اشتغال است و در زمینه تامین ارز کالاهای وارداتی آنها نیز بر اساس نیاز، اولویت بندی می‌شود که مواد اولیه، قطعات و ملزومات خطوط تولید در اولویت قرار دارد.

  براساس این گزارش، در این نشست معاونان و مدیران بانک مرکزی و وزارت صمت راهکارهای تسهیل و حمایت از تولید را مورد بررسی قرار دادند؛ بانک مرکزی نیز آمادگی خود را برای حمایت از تولید اعلام کرد.

  • ایلنا