• به گزارش خبرگزاری سنگ ایران، کمتر از یک ماه دیگر یازدهمین نمایشگاه بین المللی سنگ ایران که به نوعی مهمترین رویداد صنعت سنگ کشور است در شهرستان محلات شهر نیم ور برگزار خواهد شد. علیرغم تمامی مشکلات موجود و اتفاقاتی که در حوزه اقتصاد ایران افتاده استقبال از این نمایشگاه تاکنون بسیار خوب بوده و مسئولین نمایشگاه بین المللی سنگ ایران بسیار امیدوار هستند که نمایشگاه یازدهم را بسیار پربارتر از سال گذشته برگزار کنند.

    طبق گزارش های موجود غرفه مربوط به «نمایش سنگ های کوپ» تقریبا پر شده و مسئولین برگزاری نمایشگاه برای متقاضیان جدید «سنگ کوپ» سالن دیگری را در نظر گرفته اند. دو سالن اصلی و سرپوشیده نمایشگاه نیز تقریبا پرشده و فقط چند غرفه برای فروش و واگذاری باقی مانده است. در سالن ماشین آلات نیز حدودا هفتاد درصد از فضای موجود واگذار شده و مجریان برگزار کننده نمایشگاه در پی واگذاری سی درصد باقیمانده هستند که طبق پیش بینی های صورت گرفته این واگذاری طی روزهای آینده انجام خواهد شد.

    یکی از مهمترین بخش های نمایشگاه بین المللی سنگ ایران در دوره یازدهم برگزاری سومین دوره مسابقه داستان کوتاه، عکس، کارتون و خطاطی با موضوع سنگ است که با استقبال بسیار خوب مخاطبان همراه شده و تاکنون بالای دویست هزار رای از طرف مردم به آثار ارسالی برای این مسابقه اهداء شده است.

    طبق روال سالهای گذشته تجار و بازرگانان بین المللی در نمایشگاه یازدهم حضوری موثر و فعال خواهند داشت. رایزنی های لازم برای حضور تجار و بازرگانان بین المللی انجام شده و ایشان برای خرید سنگ های کوپ و فراوری شده موجود در نمایشگاه، به ایران خواهند آمد.

    از دیگر نکات بسیار مهم برگزاری نمایشگاه یازدهم مراسم افتتاحیه آن است که امسال با توجه به قول مساعد آقای شریعتمداری (وزیر صنعت معدن و تجارت) این مراسم با حضور ایشان برگزار خواهد شد. این دومین بار است که نمایشگاه بین المللی سنگ ایران مراسم افتتاحیه خود را با حضور وزیر صنعت معدن و تجارت آغاز می کند.