• علی اصغر محمد امینی معاون فرماندار محلات در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری تسنیم ضمن مثبت ارزیابی کردن عملکرد بخش خصوصی دراحداث محل دائمی برگزاری نمایشگاه بین المللی سنگ محلات و نیم ور اظهار داشت: تیم اجرایی نمایشگاه شبانه روز مشغول کارهستند تا هشتمین دوره از نمایشگاه را به نحو احسن برگزار کنند.

  وی گفت: حدود ۸۰۰ هکتار از زمین های اطراف شهر نیم ور در منطقه حفاظت شده محیط زیست قرار دارد. با مذاکراتی که با محیط زیست انجام شده قراراست این ۸۰۰ هکتار از فضای حفاظت شده محیط زیست خارج و حدود ۸۰۰ هکتار از زمین های اطراف “گل چشمه” به منطقه حفاظت شده اضافه شود.

  وی افزود: در بین نیروهای اجرایی نمایشگاه این روحیه وجود دارد که مساحت نمایشگاه را افزایش دهند که سعی می کنیم با روحیه ای مثبت به این مساله ورود پیدا کنیم.

  اصغر محمد امینی

  محمد امینی ضمن تقدیر و تشکر از مسئولین شهر محلات و نیم ور بابت ایجاد فضای سبز مناسب در این دو شهر اظهار داشت: با توجه به اینکه دو نمایشگاه بزرگ سنگ و گل و گیاه در این دو شهر برگزار می شود و مهمان های زیادی به این دو شهر مراجعه می کنند فضای سبز ما نیاز به گسترش دارد. در طرح جامع محلات پیش بینی شده تا تپه های شرف آباد و برخی باغات به فضای سبز و پارک اختصاص داده شوند.

  اصغر محمد امینی

  وی با اشاره به تصمیم یکی از سرمایه گذاران برای تبدیل تپه های نور به مجتمع های ویلایی افزود: تا جایی که می توانیم باید بسترهای رشد و توسعه و کارآفرینی را فراهم کنیم و مشکلات را از جلوی پای سرمایه گذاران برداریم. برخی قوانین ما نیاز به بازنگری دارند که با مشورت با صاحبان صنایع باید این قوانین اصلاح شوند.

  اصغر محمد امینی

  وی با اشاره به مشکلات مردم در بحث خانه دارشدن و تشریح دلایل رکود حاکم بر بازار سنگ و ساختمان ادامه داد: افزایش ساختمان سازی باعث رونق بسیاری از مشاغل می شود. تاکید دولت احیاء بافت فرسوده است اما بسیاری از مناطق فرسوده ما در کوچه های تنگ و باریک قرار گرفته و قابل ساخت نیستند. کم بودن زمین مسکونی باعث شده تا قیمت زمین روندی صعودی بگیرد و تهیه آن برای بسیاری از خانواده ها سخت و غیرممکن شود. در حال حاظر طرح ده ساله جامع شهر محلات رو به اتمام است و اعضاء محترم شورای شهر می توانند در کنار احیاء بافت فرسوده بحث ایجاد مناطق جدید در شهر را پیگیری کنند.

   

  اصغر محمد امینی

  وی قرار گرفتن رودخانه “قم رود” بین شهر نیم ور و محلات را از موهبت های الهی برشمرد و با تاکید بر لزوم افزایش بهروه وری از آب موجود در رودخانه، افزود: تعداد کمی از شهرهای دنیا از موهبت داشتن رودخانه برخوردارند. وجود رودخانه درشهر مزیت های بسیار فوق العاده ای دارد. لازم است که دراین باره کار کارشناسی دقیق و اقدامات اجرایی جدی صورت گیرد.