• بهنام نیکفر مدیرعامل نمایشگاه بین المللی سنگ ایران در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری سنگ ایران اظهار داشت: چند روز پس از درگذشت عباس کیارستمی و در حاشیه برگزاری نمایشگاه سنگ تهران سردیس این کارگردان فقید توسط استاد رضا حسن‌زاده ساخته شد.

    وی افزود: در حال حاضر استاد رضا حسن‌زاده مصاحبه ای با رسانه ها انجام داده و گفته اند که برای رونمایی از سردیس عباس کیارستمی به هیچ نتیجه‌ای نرسیدیم و این سردیس همچنان در کارگاهم نگهداری می‌شود و هیچ‌کسی هم پیگیر نصب آن نیست و من هم دیگر قصد ندارم با کسی در این‌باره صحبت کنم.

    مدیرعامل نمایشگاه بین المللی سنگ ایران اظهار داشت: فعالان صنعت سنگ ایران احترام ویژه ای برای تمامی هنرمندان کشور قائل هستند و ما آمادگی داریم تا این سردیس را در نمایشگاه بین المللی سنگ ایران نصب کنیم. در صورتی که استاد حسن زاده تمایل به این کار داشته باشند بسترهای لازم برای انجام این کار توسط نمایشگاه فراهم خواهد شد.

    وی خاطرنشان کرد: مرحوم عباس کیارستمی با جوایز ارزنده ای که از جشنواره های مختلف دنیا دریافت کرد توانست نام ایران و صنعت سینمای ایران را دنیا تثبیت کند. ایشان و تمامی هنرمندانی که برای سربلندی کشور ایران تلاش می کنند برای اهالی صنعت سنگ قابل احترام هستند.

    وی ادامه داد: استاد حسن زاده نیز یکی از بهترین مجسمه سازان کشور است که عمده کارهای وی با استفاده از سنگ های تزئینی انجام شده که این کار در نوع خود بسیار منحصر به فرد است و ما افتخار می کنیم که یکی از آثار ایشان را در نمایشگاه بین المللی سنگ ایران داشته باشیم.