• به گزارش خبرگزاری سنگ ایران، اولین جلسه ستاد برگزاری دهمین نمایشگاه بین المللی سنگ ایران با حضور علی زینی وند، رضا ملکی، علی امیری، حسین پورحسنی، بهنام نیکفر، حسن سلیمی، محمد حلاجیان، حسن فیروزی، محمد مازندرانیان، حمید انعامی ، مازیار گلشن، حمید عبادی و تنی چند از مسئولین شهرستان محلات و شهر نیم ور در محل فرمانداری شهرستان محلات برگزار شد.

  دهمین نمایشگاه بین المللی سنگ ایران با بالاترین دقت و کیفیت برگزار شود

  در ابتدای جلسه علی زینی وند فرماندار شهرستان محلات ضمن تقدیر و تشکر از تلاش های شرکت یکتا سنگ اظهار داشت: دهمین نمایشگاه بین المللی سنگ ایران در مهر ماه سال جاری در محل دائمی این نمایشگاه برگزار خواهد شد؛ این سومین سال است که این نمایشگاه در محل دائمی خود برگزار می شود که این نقطه عطفی در برگزاری این نمایشگاه است و خوشبختانه مجوز بین المللی آن هم صادر شده است.

  وی افزود: هیات مدیره نمایشگاه بین المللی سنگ ایران کار بسیار مهم و سختی را انجام می دهند ضمن اینکه مسائل اداری و انجام آن هم در برخی موارد بسیار سخت و زمانبر است و لازم است دستگاه های اداری همکاری بسیار بیشتری را با این مجموعه داشته باشند.

  وی ادامه داد: یکی از مسائل مهم شهر نیم ور و نمایشگاه بحث موته است که روند اداری آن به خوبی پیش می رود و منتظر دستور شورای عالی محیط زیست هستیم که به محض صدور حکم توسط این شورا روند کارهای نمایشگاه و مسائل عمرانی شهر نیم ور با سرعت بسیار بیشتری پیگیری خواهد شد.

  فرماندار محلات گفت: نمایشگاه بین المللی سنگ ایران و نمایشگاه گل و گیاه صاحب برندی مشهور در ایران شده اند و در حال حاضر بسیاری از فعالان گل و گیاه و فعالان صنعت سنگ حواسشان به این دو نمایشگاه است که ببینند این دو نمایشگاه چگونه برگزار می شوند و چه دستاوردهایی دارند. مخصوصا بحث سنگ که بین المللی شده است بنابراین باید تلاش کرد تا این دو نمایشگاه به بهترین شکل ممکن برگزار شود.

  زینی وند تصریح کرد: برای نمایشگاه سنگ هر مشکلی که وجود دارد باید به سرعت برطرف شود، هر موقع که لازم است ستاد برگزاری نمایشگاه جلسه تشکیل دهد تا موانع برطرف شوند. باید دقت های لازم صورت پذیرد تا مراسم افتتاحیه و اختتامیه این نمایشگاه با دقت و به بهترین شکل ممکن برگزار شود.

  ظرفیت نمایشگاه سنگ ایران برای تبدیل به یکی از مراکز جهانی تجارت سنگ

  در ادامه محمد حلاجیان مدیر اجرایی نمایشگاه بین المللی سنگ ایران ضمن ارائه گزارش از روند برگزاری نمایشگاه دهم اظهار داشت: نمایشگاه سنگ ایران که در شهرستان محلات شهر نیم ور برگزار می شود در حال حاضرهم به لحاظ متراژ و هم به لحاظ تعداد شرکت کننده و تعداد بازدید کننده بزرگترین نمایشگاه سنگ ایران است.

  وی ادامه داد: بازدید وزیر صنعت معدن و تجارت از این نمایشگاه و تاکید ایشان بر تجمیع نمایشگاه های سنگ کشور در این مکان نشان دهند توجه ویژه مسئولین کشور به این نمایشگاه است. این نمایشگاه ظرفیت این را دارد که به یکی از مراکز جهانی تجارت سنگ تبدیل شود.

  وی گفت: از طرف نمایشگاه بین المللی سنگ ایران با نمایشگاه های کشورهای هند، چین و ترکیه تفاهم نامه همکاری منعقد شده و با تلاش های صورت گرفته امسال و در نمایشگاه دهم ۳۵۰ تاجر بین المللی حضور خواهند داشت. همچنین برنامه ریزی کرده ایم که چهارصد معدن در نمایشگاه حضور داشته باشند و سنگ خود را در معرض دید علاقه مندان قرار دهند.

  وی تصریح کرد: در نمایشگاه دهم ثبت نام از بازدید کنندگان به صورت الکترونیکی انجام خواهد شد و این برای اولین بار است که در نمایشگاه های کشور چنین اتفاقی رخ می دهد. نظم و ترتیب و پایبندی به اصول حرفه ای  نمایشگاهی از اولویت های مهم برگزاری نمایشگاه دهم است.

  نمایشگاه دهم متفاوت تر از همیشه برگزار خواهد شد

  در ادامه بهنام نیکفر مدیرعامل نمایشگاه بین المللی سنگ ایران اظهار داشت: سعی کرده ایم که نمایشگاه امسال متفاوت تر از نمایشگاه های سال گذشته برگزار شود، در همین راستا ساخت سوله شش هزارمتری و ساختمان ورودی را در دستور کار قرار دادیم.

  وی افزود: مسائلی هم وجود دارد که مربوط به مسئولین دولتی است مانند بحث زمین نمایشگاه که هنوز حل نشده است یا بحث تامین امنیت نمایشگاه و ترافیک و آبرسانی و روشنایی. حضور آمبولانس، گمرک و آتش نشانی در زمان برگزاری نمایشگاه  بسیار ضروری است.

  وی تصریح کرد: برای زیبا سازی فضای ورودی نمایشگاه هم در نظر داریم که مابین فضای پارکینگ و جاده را درختکاری و گل کاری کنیم که امیدواریم همکاری های لازم از طرف مسئولین دراین خصوص صورت گیرد.

  اعلام آمادگی شهرداری نیم ور برای هرچه بهتر برگزار شدن نمایشگاه دهم

  در ادامه محمد مازندرانیان شهردارنیم ور گفت: شهرداری نیم ور از پیشگامان و حمایت کنندگان اولیه برگزاری نمایشگاه سنگ ایران بوده و همچنان تمامی تلاش خود را برای هر چه بهتر برگزار شدن این نمایشگاه انجام خواهد داد. در بحث زیبا سازی شهر و محوطه ورودی نمایشگاه و همچنین نقاط مختلف شهر نیم ور که مورد درخواست دوستان است اعلام آمادگی می کنیم.

  وی افزود: تمامی بیلبوردهای شهرداری نیم ور در اختیار نمایشگاه است و از همین الان می توانید از این بیلبوردها استفاده کنید.

  وی تاکید کرد: در بحث پروانه ساخت و پایان کارهم نگاه ما بسیار مثبت است و سعی می کنیم اگر مانعی برای صدور آن وجود داشته باشد را برطرف کنیم.