• به گزارش خبرگزاری سنگ ایران، بیست و چهارمین نمایشگاه بین المللی سنگ ازمیر ترکیه از تاریخ ۸ الی ۱۱ فروردین (۲۸ الی۳۱ مارس ۲۰۱۸) در شهر ازمیر ترکیه برگزار شد. این نمایشگاه سومین نمایشگاه بین المللی بزرگ سنگ دنیا است که هرساله تعداد بسیار زیادی از فعالان صنعت سنگ و تجار و بازرگانان بین المللی را جذب خود می کند.

  شرکت های ایرانی در سالهای گذشته به صورت پراکنده در این نمایشگاه حضور می یافتند اما در بیست و چهارمین نمایشگاه بین المللی سنگ ازمیر ترکیه شرکت های ایرانی همت کردند و در قالب یک پاویون بزرگ در این نمایشگاه شرکت کردند.

  در این نمایشگاه پاویون بزرگ صنعت سنگ ایران با بیست شرکت مهم و معتبر در فضایی به مساحت ۳۳۰ متر مربع برگزار شد.

  بیست و چهارمین نمایشگاه بین المللی سنگ ازمیر ترکیه با حضور بیش از ۱۵۰۰ شرکت داخلی و خارجی با مساحت ۱۴۰ هزار مربع برگزار شد. این نمایشگاه بعد از نمایشگاه ایتالیا و چین بزرگترین و تاثیرگذارترین نمایشگاه بین المللی دنیا است.

  ایتالیا، چین، هند، اسپانیا، یونان، برزیل، افغانستان، آمریکا، مصر، اکراین، روسیه و پاکستان برخی کشورهای حاضر در نمایشگاه بودند که در قالب شرکت کننده و غرفه دار در این نمایشگاه حضور داشتند، همچنین تجار و بازرگانان ۵۶ کشور مختلف نیز برای خرید سنگ وعقد قرارداد دراین نمایشگاه حضور داشتند.

  حضور شرکت های ایرانی در قالب پاویون بزرگ صنعت سنگ ایران بسیار مورد توجه تجار و بازرگانان و فعالان صنعت سنگ دنیا واقع شد و اکثر فعالان صنعت سنگ دنیا از این پاویون بازدید کردند.

  از نکات بسیار مهم اجرای پاویون صنعت سنگ ایران کاهش هزینه ها و کاهش مشکلات حضور در نمایشگاه های بین المللی بود به نحوی که تمامی شرکت های حاضر در پاویون صنعت سنگ ایران از این گردهمایی ابراز رضایت کردند.

  اجرای اولین پاویون بزرگ صنعت سنگ ایران در بیست و چهارمین نمایشگاه بین المللی سنگ ازمیر توسط شرکت فرجاد تجارت با مدیریت محمد حلاجیان برگزار شد. شرکت فرجاد تجارت برای حضور در این نمایشگاه تمامی اقدامات لازم از قبیل اخذغرفه، اجرای غرفه سازی، حمل بار و ترخیص کالا را به نحو احسن انجام داد.

  یکی از مهمترین دغدغه های شرکت های تولیدی صنعت سنگ ایران برای حضور در نمایشگاه های بین المللی مسائل مربوط به اخذ غرفه و غرفه سازی و حمل بار و ترخیص بار از گمرک است که با تجربه موفق شرکت فرجاد تجارت در این زمینه می توان امیدوار بود که از این پس شرکت های ایرانی با آرامش و اطمینان بسیار بیشتری در نمایشگاههای بین المللی حضور یابند.

  از نکات بسیارمهم و قابل توجه این نمایشگاه عقد قرارداد شرکت های ایرانی با خریداران خارجی برای ارسال و صادرات سنگ بریده به اقصی نقاط دنیا بود. تقریبا تمامی شرکت های ایرانی حاضر در نمایشگاه موفق شدند با خریداران خارجی قرارداد صادرات سنگ منعقد کنند.

  گروه کارخانجات ومعادن پورحسنی، گروه کارخانجات و معادن عرب، گروه کارخانجات و معادن نیکفر، صنایع سنگ آپادانا، صنایع سنگ خواجو اصفهان، شرکت صدف کوه، خبرگزاری سنگ ایران، شرکت کاسپین، شرکت پرفیمان، شبکه فروش سنگ ایران، شرکت آذرتاش، شرکت ایران ماربل، صنایع سنگ رعنا، شرکت تریمو، نمایشگاه بین المللی سنگ ایران، شرکت سپید صدف شاهین دژ، شرکت البرزغرب گرانیت، شرکت اصفهان ایتا، شرکت صدف داش و شرکت او جی آی اس از شرکت های ایرانی حاضر در بیست و چهارمین نمایشگاه بین المللی سنگ ازمیر بودند.