• به گزارش خبرگزاری سنگ ایران، ایرج موفق مسئول هماهنگی امور استان های وزارت صنعت، معدن و تجارت در اولین میز سنگ کشور که در حاشیه نمایشگاه بین المللی سنگ در محلات برگزار شد، واگذاری میز سنگ کشور به محلات را نشانه پتانسیل بالای این شهرستان و استان مرکزی دانست و گفت: ساماندهی میز سنگ کشوری و نیز تشکیل و ایفای وظایف جهت پیگیری مطالبات صنعت سنگ کشور باید از اهداف این میز باشد.

    وی افزود: قیمت تمام شده محصولات در کشور بالاست. در صنعت سنگ نیز این مسئله مشهود بوده و قیمت تمام شده در بهره برداری، استخراج و تولید سنگ بنابر دلایل مختلف از جمله فرسوده بودن ماشین آلات بالاست و این امر بر کیفیت کالای تولیدی ما اثر گذاشته و باعث پایین آمدن کیفیت محصول تولیدی می شود.

    موفق در ادامه افزود: اگر شرایط نرمال شود و بتوان نفت را عرضه کرده و بودجه حاصل از آنرا صرف تولید کرد حرف های بسیار زیادی در دنیا برای گفتن خواهیم داشت ولی متاسفانه امروز در این خصوص دچار مشکل هستیم و شرایط اقتصادی کشور در حال حاضر شرایط ویژه است و با اتحاد و یکدلی باید شرایط حال حاضر را پشت سر گذاشته و با ایجاد چریک های اقتصادی به جنگ نابرابر با مشکلات اقتصادی برویم .

    مسئول هماهنگی امور استان های وزارت صنعت، معدن و تجارت از ابلاغ بسته های حمایتی رونق تولید و نوسازی ماشین آلات به استانها خبر داد و گفت: با ابلاغ بسته های مذکور و کمک و همدلی تولید کنندگان و دولت از این مرحله نیز بسلامت عبور خواهیم کرد و شاهد رشد و شکوفایی بیش از پیش اقتصادمان خواهیم بود.

    • ایسنا