• به گزارش خبرگزاری سنگ ایران، علی زینی وند فرماندار شهرستان محلات صبح امروز از نمایشگاه بین المللی سنگ ایران و روند ساخته شدن سوله دوم این نمایشگاه بازدید کرد. وی درحاشیه این بازدید در جلسه ای که با حضورهیات مدیره نمایشگاه سنگ ایران و مسئولین شهرستان محلات برگزار شد اظهار داشت: تشکر ویژه دارم از شرکت «یکتا سنگ» که امور مربوط به تجهیز سایت نمایشگاه را با جدیت و همت پیگیری می کند.

  وی افزود: برای برگزاری دهمین نمایشگاه بین المللی سنگ ایران که در مهرماه سال جاری برگزار می شود باید از همین امروز برنامه ریزی های لازم صورت پذیرد. تشکیل کمیته های مختلف از ضروریات برگزاری این نمایشگاه است و باید هرچه سریعتراین کمیته ها تشکیل شوند.

  فرماندارمحلات گفت: کمیته استقبال از اهمیت بسیار ویژه ای برخورداراست، برخی مسئولین که از این نمایشگاه بازدید می کنند از مقامات شهرستانی، برخی از مقامات استانی و برخی هم از مقامات کشوری هستند که پذیرایی و استقبال از آنها باید در بهترین سطح ممکن انجام شود. در این مورد هیات مدیره نمایشگاه سنگ ایران و مسئولین شهرستان محلات باید تمامی همت و تلاش خود را به کار بندند.

  وی تصریح کرد: کمیته امنیت و ترافیک به ریاست فرمانده نیروی انتظامی تشکیل شود و کمیته اسکان به ریاست آقای ملکی. باید توجه داشت که در این دوره زمانی که نمایشگاه برگزار می شود باید تمامی هتل ها و مهمانسراها و محل های اسکانی که در شهرستان محلات وجود دارند رزرو شوند تا مشکلی برای اسکان مهمانها پیش نیاید.

  وی تصریح کرد: مسئولیت کمیته عمرانی نمایشگاه با شهرداری نیم ور وهمکاری شهرداری محلات است و کمیته خدمات امدادی هم به ریاست هلال احمر و همکاری اداره آب و برق تشکیل شود تا در خصوص ارائه خدمات اقدامات لازم انجام شود.

  وی گفت: مسئولین نمایشگاه پس ازهماهنگی با دستگاههای زیربط کار زیبا سازی جلوی ورودی نمایشگاه را انجام دهند، همچنین لازم است آسفالت  جلوی ورودی نمایشگاه با سرعت و دقت به انجام برسد.

  وی تاکید کرد: در مورد حضور رایزن های اقتصادی و بازرگانان و سفیران اقتصادی لازم است که مکاتبات ازهمین الان آغاز شود، بحث زمان در این مساله خیلی مهم است و نباید به هیچ وجه زمان را از دست بدهیم، اگر این کار به موقع و درست انجام نشود نتیجه نمی گیریم.

  وی خاطر نشان کرد: در مورد تعرفه برق نمایشگاه مکاتبات لازم انجام شود تا تعرفه برق نمایشگاه به صورت خدماتی محاسبه شود و در این مورد لازم است که اداره برق محلات همکاریهای لازم را انجام دهد.

  فرماندار محلات خطاب به هیات مدیره نمایشگاه گفت : در مورد مساله زمین نمایشگاه تمامی مدارکی که موجود است را به فرمانداری ارائه دهید تا با استاندار در این زمینه مکاتبه کنیم و انشاء الله بحث «موته» نمایشگاه را حل کنیم.

  در ادامه جلسه محمد حلاجیان مدیراجرایی دهمین نمایشگاه بین المللی سنگ ایران و عزیز میرزائیان دبیرانجمن صنفی معدنکاران استان مرکزی و حسن سلیمی مدیراموراداری نمایشگاه بین المللی سنگ ایران گزارشی در مورد روند برگزاری دهمین نمایشگاه بین المللی سنگ ایران ارائه کردند.  مهمترین مشکلات مطرح شده توسط مسئولین اجرایی نمایشگاه سنگ ایران عبارتند از: گرفتن تسهیلات بانکی برای انجام عملیات عمرانی نمایشگاه و موانع پیش روی آن، دریافت مالیات از نمایشگاه درحالی که این نمایشگاه همچنان در مرحله ساخت است و هزینه های سنگینی را برای ساخت و عملیات عمرانی پرداخت می کند، واگذاری زمین نمایشگاه به صورت قطعی.