• بهنام نیکفر مدیرعامل نمایشگاه بین المللی سنگ ایران در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری سنگ ایران اظهار داشت: برنامه ریزیهای لازم برای برگزاری دهمین نمایشگاه بین المللی سنگ ایران انجام شده که برطبق آن این نمایشگاه از ۱۹ الی ۲۲ مهرماه سال ۱۳۹۶۶ در شهرستان محلات، شهرنیم ور برگزار خواهد شد.

    وی افزود: زمان بازدید از این نمایشگاه طبق روال سال گذشته از ساعت ۱۵/۳۰ الی ۲۱/۳۰ خواهد بود.

    مدیرعامل نمایشگاه بین المللی سنگ ایران گفت: برای برگزاری دهمین نمایشگاه بین المللی سنگ ایران در نظر داریم یک سوله جدید به مساحت ۸۰۰۰ متر را به فضای نمایشگاه اضافه کنیم، ساخت این سوله در روزهای آینده آغاز خواهد شد. برنامه ریزی برای ساخت این سوله به صورتی است که  مراحل ساخت و تجهیز آن یک ماه قبل از نمایشگاه به پایان خواهد رسید.

    وی ادامه داد: از دیگر فعالیت های عمرانی که برای برگزاری دهمین نمایشگاه انجام خواهد شد ساخت ساختمان ورودی نمایشگاه و همچنین تکمیل و افزایش فضاهای رفاهی در نمایشگاه است. طرح های ویژه ای هم برای افزایش فضای سبز نمایشگاه در نظر گرفته شده که به زودی اجرایی خواهد شد.

    نیکفر تصریح کرد: جهت تقویت جنبه بین المللی نمایشگاه با نمایشگاه های ویتوریای برزیل، بورسای ترکیه، ازمیر ترکیه، سی ان ار استامبول، نمایشگاه سنگ مراکش و نمایشگاه سنگ هند بنگلوور تفاهم نامه ها و قراردادهایی به امضاء رسیده که این تفاهم نامه ها و قراردادها از ابتدای سال آینده اجرایی خواهد شد.

    وی خاطر نشان کرد: از دیگر فعالیت های نمایشگاه دهم برگزاری مسابقه بین المللی عکس، کارتون، خطاطی و داستان کوتاه با موضوع سنگ است که این مسابقه بلافاصله پس از پایان یافتن نمایشگاه نهم آغاز شده و تاکنون حدود ۴۰۰ اثرهنری  از نقاط مختلف دنیا برای شرکت در این مسابقه ارسال شده و در خبرگزاری سنگ ایران قرار گرفته است. با توجه به استقبال هنرمندان و فعالان صنعت سنگ از این مسابقه پیش بینی می کنیم که تا پایان مهلت تعیین شده بیش از هزارهنرمند از ایران و سراسر دنیا در این مسابقه شرکت کنند.