• بهنام نیکفر مدیرعامل هشتمین نمایشگاه بین المللی سنگ محلات و نیم ور اظهار داشت: هشتمین نمایشگاه بین المللی سنگ ساختمانی و صنایع وابسته در تاریخ ۱۹ تا ۲۲ مهر ماه در فضایی به وسعت ۵۵ هزار متر مربع با حضورتجار و بازرگانانی از کشورهای روسیه، چین، ایتالیا، اسپانیا، آلمان، ترکیه، کشورهای حوزه خلیج فارس و کشورهای حاشیه دریای خزر در شهر نیم ور و محلات برگزار می شود.

  وی افزود: با توجه به تلاش بی وقفه رسانه ملی در حمایت از صنعت ایران و تاثیر حضور مدیران این رسانه در نمایشگاه های صنعتی بسترهای لازم برای حضور ریاست محترم رسانه ملی جناب آقای سرافراز، معاونت محترم رسانه ملی جناب آقای پورمحمدی، مدیران شبکه ها و بخش های مختلف و همین طور خبرنگاران وابسته به سازمان صدا و سیما در نمایشگاه فراهم شده است.

  نائب رئیس کانون سنگ ایران ادامه داد: در کشورهای منطقه، شاهد پیشرفت‌های چشمگیرعلمی، تخصصی و حرفه‌ای در صنعت رسانه هستیم. نمایندگان آژانس‌ها و رسانه‌های تبلیغاتی منطقه، به عنوان تصمیم‌گیرندگان اصلی صنایع نقش‌آفرینی می‌کنند و قطعا در این تصمیم گیری ها سنگ منافع کشور خود را به سینه می زنند. نمونه آن کشور ترکیه است که با تبلیغات، بازار مناسبی برای مسکن خود فراهم کرده است.

  وی اظهار داشت: عدم توجه به شاخص‌های جهانی و استانداردهای بین‌المللی تبلیغات و عدم استفاده درست از آن، موجب از دست دادن فرصت ها و موقعیت های مفید در بازارهای جهانی می شود. سنگ ایران، یکی از قربانی‌های این امر است که اگر تبلیغات استاندارد و بدون وقفه ای برای آن در سطح جهان صورت می‌گرفت، جایگاه آن تا این حد نزول نمی‌کرد و ما برای جذب مشتری دچار مشکلات امروزه نبودیم.

  عضوهیات نمایندگان اتاق بازگانی صنایع معادن و کشاورزی استان مرکزی گفت: عدم استفاده درست از هنرهای نمایشی و رسانه های دیداری و شنیداری و مخصوصا سینما باعث شده کشور ما آن طور که شایسته است به کشورهای دیگر معرفی نشود. برخی از مشتری هایی که از کشورهای دیگر برای خرید سنگ به ایران وارد می شوند دید خوبی به کشور ایران و مردم ایران ندارند که پس از چند روز زندگی در کنار ایرانیان و لمس کردن واقعیت زندگی آنها از نزدیک، این دید منفی به طور کل عوض می شود.

  وی خاطرنشان کرد: صادرات سنگ ایران بدون حمایت رسانه ها و کمک گرفتن از شبکه های برون مرزی سازمان صدا و سیما و دیگر رسانه های مکتوبی که بعد جهانی دارند نمی تواند حضور قابل توجهی در جهان داشته باشد، حتی صنایع دستی ایران که از قدمت و سابقه طولانی در بازارهای جهانی برخوردار بود، به مرور و به دلیل عدم حمایت و پشتیبانی تبلیغاتی، جای خود را به سایر کشورها داد.

  نماینده کمیسیون معدن استان مرکزی در اتاق ایران افزود: تعامل جهانی در صنعت رسانه ای جهان، زبان حرفه‌ای و تخصصی می‌خواهد که ما بهترین متخصصان را در این عرصه داریم و می توانیم با تکیه بر آنها چهره قابل اعتنایی از صنعت ایران را به جهانیان بشناسانیم.