• بهنام نیکفر مدیرعامل نمایشگاه بین المللی سنگ ایران در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری سنگ ایران اظهار کرد: دوازدهمین نمایشگاه بین المللی سنگ ایران در تاریخ ۱۶ الی ۱۹ مهر ماه سال جاری در شهرستان محلات شهرنیم ور برگزار خواهد شد.

  وی افزود: به دلیل اهمیت بسیار زیاد مقوله صادرات، همه تلاش ما این است که بیشترین تعداد تجار و بازرگان را به این نمایشگاه دعوت کنیم. مدیران اجرایی این نمایشگاه در نمایشگاه بین المللی سنگ ازمیر که یکی از بزرگترین نمایشگاه های دنیا است حضور داشتند و اطلاعات لازم در مورد دوازدهمین نمایشگاه سنگ ایران را به بازدیدکنندگان ارائه دادند.

  وی تصریح کرد: در نمایشگاه سنگ ازمیر با رئیس و اعضاء انجمن های سنگ کشورهای مختلف مانند چین، ترکیه، روسیه، هند و ایتالیا در مورد حضور این انجمن ها در نمایشگاه سنگ ایران مذاکرات بسیار مفید و خوبی انجام شد و ایشان قول دادند در نمایشگاه سنگ ایران حضور داشته باشند.

  وی گفت: با توجه به اینکه سایت نمایشگاه سنگ ایران کاملا اختصاصی است و ما با کمبود جا و زمان مواجه نیستیم برنامه ریزی های گسترده ای برای به نمایش گذاشتن سنگ های کوپ کشور انجام شده است. امیدواریم که میزان سنگ کوپ حاضر در نمایشگاه دوازدهم دو برابر نمایشگاه یازدهم باشد.

  وی ادامه داد: مهمترین ظرفیت مغفول مانده صنعت سنگ ایران که توجه کافی به آن نشده صادرات است. این کمبود با برگزاری نمایشگاه های  تخصصی و دعوت از تجار و توجه کافی به رسانه های داخلی و خارجی قابل جبران است.

  وی خاطر نشان کرد: بخش انگلیسی خبرگزاری سنگ ایران اخبار به روز صنعت سنگ ایران را ترجمه و منتشر می کند که این مساله می تواند کمک بزرگی به صادرات سنگ کشور داشته باشد و مخاطبان آن سوی آب ها را با صنعت سنگ ایران آشنا کند. تبلیغات و پوستر دوازدهمین نمایشگاه سنگ ایران در مجلات معتبر خارجی درج شده و این رویه با قدرت ادامه پیدا خواهد کرد.

  وی تصریح کرد: این نمایشگاه تاکنون استفاده بسیار خوبی از فضای رسانه ای داشته اما به نظر ما این کافی نیست و باید چند برابر شود. برای شناساندن صنعت سنگ ایران به دنیا بهترین موثرترین ابزار رسانه است که باید با بالاترین نیرو و بالاترین قدرت از این ظرفیت استفاده کرد.

  وی گفت: در نمایشگاه سنگ ایران ما خدمتگذار صنعت سنگ ایران هستیم و هر اقدامی که در این نمایشگاه صورت می پذیرد به نحوی است که همه صنعت سنگ ایران از آن استفاده کنند. دیدگاه ما برای افزایش صادرات یک دیدگاه ملی است و می خواهیم صادرات صنعت سنگ در همه ابعاد و تمامی سنگ های موجود افزایش داشته باشد.