• به گزارش خبرگزاری سنگ ایران، محمدرضا بهرامن در مراسم افتتاح نمایشگاه سنگ ایران محلات اظهار کرد: فعالیت‌‌های اقتصادی بدون توجه به مسائل زیست‌محیطی و فعالیت پاک نباید صورت بگیرد چراکه جامعه امروز نیاز به فعالیت پاک و هوایی عاری از آلودگی دارد.

  وی تصریح کرد: در هر حرکت اقتصادی باید مسائل زیست‌محیطی لحاظ و پاک بودن آن مدنظر و توجه باشد.

  رئیس خانه معدن ایران در ادامه بر ضرورت توجه به صادرات محصولات معدنی تأکید کرد و بیان داشت: با وجود امکانات بسیار بالا در حوزه‌های مختلف سهم ایران در صادرات بازارهای جهانی بسیار اندک است، سرمایه‌گذاری در بازار به درستی انجام نشده چرا در گذشته اعتقادی به این امر نبوده و با وجود درآمدهای نفتی نیاز به فعالیت در سایر بخش‌ها احساس نمی‌شده است.

  بهرامن با بیان اینکه ایران یک کشور جوان برای سرمایه‌گذاری است و فضای بسیار مطلوبی برای سرمایه‌گذاری در این کشور وجود دارد، بیان داشت: باید بخش خصوصی در این زمینه استانداردسازی کند، سرمایه‌گذاری بخش خصوصی با حمایت دولت امکان‌پذیر است.

  وی افزود: سرمایه‌گذاری در بخش معدن با توجه به شرایط کنونی نقش مؤثری در بهبود فضای کسب و کار و بخش تولید دارد.

  رئیس خانه معدن ایران بر لزوم توجه به قوانین در بخش معدن تأکید کرد و ادامه داد: بخش معدن قانون دارد و ما تابع آن هستیم، چراکه اگر در قوانین شفافیتی وجود نداشته باشد سرمایه‌گذاری در این بخش با چالش مواجه می‌شود.

  بهرامن خواستار عارضه‌یابی در این زمینه شد و افزود: باید با اجرای صحیح قوانین و مقررات فضای مطلوبی را برای تولید و عرضه سنگ‌های تزئینی در بازارهای جهانی فراهم کنیم.

  وی اظهار کرد: با توجه به معادن غنی ایران باید در کشور توریسم معدنی شکل بگیرد که محلات در بخش توریسم می‌تواند بسیار موفق عمل کند.

  رئیس خانه معدن ایران گفت: خداوند ثروت ارزشمندی در قالب معادن سنگ به ایران بخشیده است که باید با فرآوری سنگ‌ و صادرات آن برای کشور ثروت‌اندوزی کنیم.

  بهرامن با اشاره به حضور شرکت هپکو اراک در این نمایشگاه بیان داشت: شرکت هپکو در این نمایشگاه غرفه دارد که نیاز است برای تولید داخل در کنار این شرکت بوده و از آن حمایت جدی کنیم.

  یازدهمین نمایشگاه سنگ ایران ـ محلات با حضور بیش از ۵۰۰ شرکت‌کننده از سراسر ایران در فضایی به مساحت ۹۰ هزار مترمربع آغاز به کار کرد.این نمایشگاه شامل ۲۰ هزار مترمربع فضای سرپوشیده و ۷۰ هزار مترمربع فضای باز است.نمایشگاه با هدف افزایش و رشد صادرات سنگ ایران برپا شده است.

  • فارس