• حسین پورحسنی در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در اراک، با اشاره به برگزاری نمایشگاه بین‌المللی سنگ ایران در استان مرکزی اظهار داشت: دوازدهمین نمایشگاه بین‌المللی سنگ ایران از ۱۶ الی ۱۹ مهر ماه ۹۸ در سایت اختصاصی نمایشگاه سنگ ایران برگزار می‌شود.

  وی افزود: تاکنون حدود۶۰  شرکت معدنی و تولید کننده ماشین آلات و دستگاه‌های فراوری که در اقصی نقاط ایران فعالیت می‌کنند برای حضور در دوازدهمین نمایشگاه سنگ ایران اعلام آمادگی کرده اند.

  پورحسنی تصریح کرد: نمایشگاه سنگ ایران با توجه به موقعیت مکانی و امکانات ویژه ای که در اختیار دارد بهترین مکان برای عرضه و نمایش سنگ‌های کوپ ایران است، به همین منظور برای نمایشگاه دوازدهم دو غرفه بزرگ برای نمایش سنگ‌های کوپ در نظر گرفته ایم و امیدواریم بتوانیم نمایش بسیار خوب و بزرگی از تمام سنگ‌های کوپ داشته باشیم.

  وی تصریح کرد: بخش عمده ای از فعالیت مدیران فروش این نمایشگاه نیز مربوط به تهران، لرستان، آذربایجان، مشهد، یزد، شیراز و دیگر شهرهای سنگی ایران است.

  پورحسنی ادامه داد: تلاش می‌کنیم تا نمایندگان تمامی شهرهای ایران در نمایشگاه دوازدهم حضور داشته باشند و ظرفیت‌های صنعت سنگ ایران را به بهترین شکل ممکن به نمایش بگذارند.

  رئیس هیات مدیره نمایشگاه بین المللی سنگ ایران خاطرنشان کرد: برای حضور شرکت‌های خارجی در نمایشگاه دوازدهم برنامه ریزی و پیگیری‌های خاصی انجام شده و به طور حتم امسال از کشورهای روسیه، ترکیه، هند و چین شرکت‌هایی در این نمایشگاه حضور خواهند داشت.

  پورحسنی اضافه کرد: قراردادهای لازم با این شرکت‌ها منعقد شده و تیم بین‌الملل نمایشگاه مشغول فراهم کردن مقدمات حضور این شرکت‌ها است.

  وی عنوان کرد: با توجه به مزین شدن سال جاری به نام رونق تولید توسط مقام معظم رهبری و با توجه به تاثیر بسیار زیاد برگزاری نمایشگاه‌های بین‌المللی در رونق تولید و صادرات درخواست ما این است که وزیر صنعت معدن و تجارت در مراسم افتتاحیه این نمایشگاه حضور داشته باشند.

  پورحسنی افزود: در بخش ماشین آلات بیشترین تمرکز ما بر روی ماشین آلات داخلی است، تولید ماشین آلات معدنی و ماشین آلات فراوری سنگ باید به آن درجه از کیفیت و کمیت برسد که بتوانیم علاوه بر تامین مصرف داخلی، این ماشین آلات را صادر کنیم.

  رئیس هیات مدیره نمایشگاه بین المللی سنگ ایران بیان کرد: تمامی بسترهای لازم برای به نمایش دراوردن ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های ماشین سازها و دستگاه سازهای ایرانی در نمایشگاه فراهم است.

  وی خاطر نشان کرد: با حضور مداوم در نمایشگاه‌های بین‌المللی صنعت سنگ دنیا و تبلیغات گسترده ای که در خارج از کشور انجام شده توانسته ایم نمایشگاه بین‌المللی سنگ ایران را به یک برند بین‌المللی تبدیل و توجه تجار و بازرگانان دنیا را به این نمایشگاه جلب کنیم.

  پورحسنی تصریح کرد: تمامی تلاش ما این است که صنعت سنگ ایران را به جایگاه واقعی خود در دنیا برسانیم و موقعیت این صنعت را در دنیا تثبیت کنیم.