• به گزارش خبرگزاری سنگ ایران، جلسه کانون سنگ ایران با حضور حداکثری اعضاء این کانون در اتاق جلسات نمایشگاه بین المللی سنگ ایران برگزار شد.

    در این جلسه موضوعاتی مانند مشکلات صادرات، کمبود کانتینر برای صادرات سنگ، کمبود شدید لوازم یدکی و لوازم مصرفی ماشین آلات معدنی و کارخانجات سنگبری، مالیات برارزش افزوده و راهکارهای ارزان تمام شدن تولید سنگ فراوری مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

    از مهمترین مباحث مطرح شده در این جلسه کمبود کانتینر برای صادرات بود. اعضاء این جلسه مطرح کردند؛ در حالی که مشتریهای بین المللی زیادی برای صنعت سنگ ایران وجود دارد با کمبود کانتینر برای صادرات مواجه هستیم. ایشان گفتند؛ هزینه حمل بار توسط کشتیرانی بسیار زیاد شده و این هزینه برای صادرات اصلا مقرون به صرفه نیست.

    در این رابطه احمد شریفی دبیرانجمن سنگ ایران اظهار داشت: در این شرایط باید راهکارهای جدیدی پیدا کرد تا بتوانیم تحریم های موجود را دور بزنیم. نباید فعالیت های صادراتی را متوقف کنیم. یکی از راهکارها این است که سنگ خود را با لنج که هزینه آن بسیار پایین تر از کشتیرانی است به بندر آزاد عمان و از آنجا به کشورهای دیگر ارسال کنیم. صادرات تحت هیچ شرایطی نباید متوقف شود چون تنها راهکارعلمی و منطقی ما برای برون رفت صنعت سنگ از رکود است.