• محمد رضا حاجی پور رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان مرکزی در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری سنگ ایران اظهار داشت: نمایشگاه بین المللی سنگ ایران یکی از مهمترین نمایشگاه های بین المللی است. این نمایشگاه در سالهای اخیر رشد صعودی بسیار خوبی را تجربه کرده و در مدتی بسیار کوتاه توانسته به یکی از مهمترین نمایشگاه های دنیا تبدیل شود.

    وی ادامه داد: سازمان صنعت معدن و تجارت استان مرکزی با همراهی وزارت خانه همیشه و درهمه حال از این نمایشگاه حمایت خواهد کرد. آینده این نمایشگاه آینده ای روشن و بسیار امیدوارکننده است. این نمایشگاه با ظرفیت های بیشماری که دارد می تواند در سالهای آینده به یکی از تاثیرگذارترین نمایشگاه سنگ دنیا تبدیل شود.

    وی تاکید کرد: سنگ ایران از نظر تنوع و غنی بودن معادن بهترین جایگاه را در دنیا دارد و سزاوار است که نمایشگاهی که با این نام درایران برپا می شود دارای بهترین جایگاه درسطح دنیا باشد. این ظرفیت در نمایشگاه سنگ ایران به خوبی دیده می شود.

    وی ادامه داد: در تلاش هستیم تا میزسنگ را در استان مرکزی و در نمایشگاه سنگ ایران ایجاد کنیم. با ایجاد میزسنگ دراستان مرکزی و درنمایشگاه سنگ ایران، مساله صادرات سنگ که ازمهمترین اولویت های ما است با سرعت بسیار بیشتری انجام خواهد شد و ما به طور حتم افزایش صادرات سنگ خواهیم داشت.

    وی تصریح کرد: برای افزایش صادرات سنگ نیازمند این مساله مهم هستیم که کارخانجات فراوری ما به دستگاه های روز دنیا مجهز شوند. به هر میزان که ما استفاده بیشتر و بهتری از تکنولوژی روز دنیا داشته باشیم سنگ های با کیفیت تری تولید خواهیم کرد و در صادرات موفق تر خواهیم بود.

    وی گفت: کارخانجاتی که می خواهند دستگاه های فراوری خود را به روز و از تکنولوژی های جدید فراوری استفاده کنند می توانند در سامانه بهین یاب ثبت نام کنند و از وام هایی که برای این موضوع در نظر گرفته شده استفاده کنند.