• به گزارش خبرگزاری سنگ ایران، حسن برقی رئیس هیات مدیره شرکت تخت دانیال در مصاحبه با «ماهنامه حجار» اظهار داشت: لازمه برگزاری یک نمایشگاه موفق دستیابی به تعریفی دقیق از جایگاه آن در رونق بازار سنگ است.

    وی ادامه داد: به عقیده من نمایشگاه سنگ ایران طی نه دوره برگزاری خود توانسته کارنامه قابل قبولی ارائه دهد، یکی از نقاط  برجسته آن تاسیس محل دائمی نمایشگاه سنگ در منطقه نیم ور می باشد.

    وی افزود: البته باید در نظر داشت که صنعت سنگ نیز همانند سایر صنایع در چند سال اخیر متاثر از تحولات و شرایط گوناگون موجود در اقتصاد ایران بوده و هست و نباید تاثیر این شرایط بر برگزاری نمایشگاه را نادیده گرفت اما علیرغم تمامی دشواری ها نمایشگاه سنگ ایران هر سال نسبت به دوره های قبل تغییرات و پیشرفت های قابل توجهی داشته که این مساله از اهمیت بسزایی برخوردار است.

    حسن برقی تعامل و همکاری بیشتر میان اعضاء صنعت سنگ را عامل موثری در رفع مشکلات موجود عنوان کرد وافزود: تعامل بیشتر میان فعالان حوزه صنعت سنگ ایران و ایجاد فضای گفتگو میان آنها باعث می شود ضعف های این صنعت شناسایی و برطرف شود.

    رئیس هیات مدیره شرکت تخت دانیال ادامه داد: نمایشگاه علاوه بر اینکه مکان مناسبی برای عرضه محصولات و نوآوری های صنعت سنگ است می تواند به عنوان فضایی برای تعامل بیشتر فعالان صنعت سنگ نیز مورد توجه قرار گیرد. البته در کنار برگزاری نمایشگاه، همایش های گوناگونی برگزار شد که در آنها برخی مشکلات مورد بررسی قرار گرفت اما اینگونه اقدامات باید در سطحی گسترده تر صورت گیرد و تنها محدود به زمان برگزاری نمایشگاه نشود.

    حسن برقی در خاتمه گفت: ایجاد زیر ساخت های لازم درراستای ارتقاء کمی و کیفی نمایشگاه از جمله مسائلی است که لازم است بیش از پیش در دستور کار برگزار کنندگان نمایشگاه قرار بگیرد. مواردی مانند محل اقامت غرفه داران، امکانات رفاهی لازم برای غرفه داران و بازدید کنندگان و مواردی مانند آن هنوز جای پیشرفت بسیار زیادی دارد و توجه به این موارد با توجه به اینکه نمایشگاه سنگ ایران در سال گذشته با حضور وزیر محترم صنعت معدن و تجارت به عنوان محل دائمی نمایشگاه سنگ ایران در نظر گرفته شد می تواند موجب حضور گسترده تولید کنندگان و بازدید کنندگان داخلی و خارجی شود.