• حسین کربلایی فعال با سابقه صنعت سنگ و عضو هیات مدیره نمایشگاه بین المللی سنگ ایران در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری سنگ ایران اظهار داشت: نمایشگاه سنگ ایران در آینده ای نزدیک دائمی خواهد شد . با توجه به اینکه هیچ نمایشگاه دیگری به غیر از سنگ در این مکان برگزار نمی شود دلیلی ندارد که غرفه ها جمع آوری شوند و می توان طوری برنامه ریزی کرد که این غرفه ها در طول سال برقرار باشند.

    وی افزود: نمایشگاه سنگ ایران تاکنون درآمد چندانی  نداشته و کلیه مراحل ساخت و ساز جایگاه آن توسط اعضاء شرکت و سهامداران تامین شده است. به طور حتم اگر این نمایشگاه دائمی شود درآمد بسیار بهتری خواهد داشت و رونق بیشتری خواهد گرفت.

    وی درباره صنعت سنگ ایران و مشکلات موجود در آن گفت: متاسفانه بسیاری از تصمیماتی که در حوزه صنعت معدن توسط برخی مسئولین اخذ و اجرایی می شود کارشناسی نیست و به جای اینکه مشکلات را حل کند برخی مشکلات دیگر را به دوش بخش خصوصی تحمیل می کند.

    عضو هیات مدیره نمایشگاه سنگ ایران گفت: بدون کارشناسی و انجام مشورت های لازم با بخش خصوصی نتیجه مطلوب حاصل نمی شود. ما نیازی به این همه استخراج سنگ از معدن نداریم باید روش درست استفاده کردن از سنگ را فرا بگیریم؛ با این رویه که برخی معدنداران و مسئولان در جهت بالا بردن تولید و مصرف در پیش گرفته اند تخریب بیش از پیش محیط زیست و منابع طبیعی حتمی است.

    وی تصریح کرد: در مورد واحدهای فراوری نیز لازم است که به سمت ایجاد کارخانجات بزرگ حرکت کنیم. با کارخانه های کوچک راه به جایی نخواهیم برد؛ اگر چهار الی پنج کارخانه کوچک تجمیع و یک کارخانه بزرگ تشکیل دهند نتیجه بهتری حاصل می شود؛ این روشی است که کشورهای صاحب صنعت سنگ از چند سال پیش آن را اجرایی کرده اند.

    وی یادآور شد: اگر از منظر فرهنگی هم بخواهیم به این مساله نگاه کنیم می توان این طور تعبیر کرد که هیچ وقت یک دست صدا ندارد و با «من» کاری از پیش نمی رود زمانی می توانیم با قدرت در بازارهای جهانی عرض اندام کنیم که «ما» شویم.