• حسین پورحسنی رئیس هیات مدیره نمایشگاه بین المللی سنگ ایران در مصاحبه اختصاصی با خبرگزاری سنگ ایران اظهار داشت: تاکید مقام معظم رهبری بر استفاده از کالای ایرانی و افزایش صادرات و اهمیت این موضوع برای رشد و توسعه همه جانبه کارآفرینی و صنعت، ما را ملزم می کند که بیش از پیش بسترهای لازم برای افزایش صادرات سنگ را فراهم کنیم. ما تا کنون برای رشد و توسعه صنعت سنگ با همه توان جلو آمده ایم و این راه را با تمام توان ادامه خواهیم داد.

    وی افزود: مبنای بسیاری از فعالیت های ما در نمایشگاه سنگ ایران صادرات و افزایش آن است چرا که معتقدیم صنعت سنگ ایران این ظرفیت را دارد که بازارهای دنیا را فتح کند و بهترین جایگاه را در سطح دنیا داشته باشد. ما بهترین معادن تراورتن، گرانیت، مرمریت و مرمر دنیا را داریم و با این ظرفیت می توانیم به راحتی با دیگر کشورهای دنیا رقابت کنیم.

    پورحسنی تصریح کرد: تمامی تلاش ما برای برگزاری نمایشگاه یازدهم حضور حداکثری تجار و بازرگانان بین المللی است. صنعت سنگ ایران نیازمند حضور جدی در سطح بازارهای بین المللی است و باید این مهم را به بهترین شکل ممکن انجام دهد.

    وی خاطرنشان کرد: با تجار و بازرگان ترکیه، افغانستان، روسیه، عراق، پاکستان، قطر، ایتالیا، لبنان، اوکراین، مصر و …رایزنی های لازم صورت گرفته تا در نمایشگاه یازدهم حضور داشته باشند. ما بسیار مشتاق هستیم تا درهر دوره از نمایشگاه هزار تاجر بین المللی را به نمایشگاه دعوت وآنها را با صنعت سنگ ایران آشنا کنیم اما متاسفانه فعلا زیرساخت های لازم برای حضور۱۰۰۰ تاجر بین المللی وجود ندارد.

    وی ادامه داد: طبق برنامه ریزی های انجام شده، برای نمایشگاه یازدهم بسیاری از امکانات رفاهی نمایشگاه افزایش خواهد یافت؛ همچنین درنظر است در آینده ای نزدیک علاوه بر ساخت یک مسجد باشکوه یک سالن اجتماعات باشکوه بین المللی و کاملا استاندارد در نمایشگاه ساخته شود تا در مراسم های خود به بهترین شکل ممکن پذیرای تجاروبازرگانان بین المللی باشیم.