• به گزارش خبرگزاری سنگ ایران، با اقدامات انجام شده توسط بخش بین الملل دبیرخانه دهمین نمایشگاه بین المللی سنگ ایران دو شرکت بازرگانی از آفریقا به عنوان بازدید کننده و خریدار سنگ های تزئینی در دهمین نمایشگاه بین المللی سنگ ایران حضور خواهند داشت.

    یکی از این شرکت ها در نیجریه و دیگری در کنگو واقع شده و هر دو شرکت در زمینه بازرگانی و تجارت بین المللی فعال هستند. این دو شرکت علاوه بر تجارت، در زمینه حمل و نقل نیز فعالیت می کنند و بسیار علاقمند هستند تا در زمینه حمل و نقل ایران هم سرمایه گذاری کنند.

    با توجه میزان گسترده ساخت و ساز در نیجریه و کنگو این دو شرکت علاقمند شده اند تا از نزدیک با ظرفیت های صنعت سنگ و معدن ایران آشنا شوند و پل های ارتباطی لازم برای تجارت این محصول را فراهم کنند.

    کشور کنگو  با جمعیتی معادل ۸۲ میلیون ۲۴۳ هزار نفر در مرکز قاره آفریقا واقع شده است زبان فرانسوی زبان نخست این مردم به شمار می آید. ارزش تولید ناخالص این کشور در سال ۲۰۱۷ معادل ۶۸ . ۳۳۱ میلیارد دلار تخمین زده شده است.

    از سال ۲۰۱۵ بسیاری از طرح های ساختمانی و عمرانی همچون ساخت  فرودگاه های جدید، استادیوم و ساختمان های اداری شروع شده است. بسیاری از شرکت های چینی از شرکای اصلی پروژه های ساختمانی در این کشور به شمار می آیند.

    در این کشور برنامه و پروژه ساختمانی به نام Municipallisation Accèlèrèè  آغاز به کار کرده که هر ساله یک شهر با پتانسیل ساختمانی را انتخاب و شروع به ساخت پروژه های مورد نیاز همچون فرودگاه ها، ساختمان های تجاری، سد های تولید انرژی و بیمارستان می کند. از طرفی نفوذ کشور چین در کنگو را میتوان به خاطر وام های کلان کشور چین به کنگو دانست که در اکثر پروژه های ساختمانی این کشور شریک هستند.