• به گزارش خبرگزاری سنگ ایران، جلسه ستاد برگزاری یازدهمین نمایشگاه بین المللی سنگ ایران با حضور محمد رضا حاجی پور، محسن بسارده، حسن قمری، مازیار گلشن، وحید براتی زاده، مصطفی عامره، محمد غلامی، احمدی معاونت شهرداری نیم ور، رضا توکلی، غفار ابوطالبی، محمد حسینی، اصغر ذوالفقاری، عباس عرب، بهنام نیکفر، محمد حلاجیان، حسن سلیمی، رضا ملکی و اعتماد پورمدیرروابط عمومی سازمان صنعت معدن و تجارت استان مرکزی در اتاق جلسات نمایشگاه بین المللی سنگ ایران برگزار شد.

  تقدیر و تشکر فرماندار محلات از مسئولین نمایشگاه

  حسن قمری

  حسن قمری

  در ابتدای جلسه حسن قمری فرماندار شهرستان محلات ضمن خیرمقدم به تمامی حضار از زحمات مسئولین نمایشگاه تقدیر و تشکر کرد.

  حضور رایزن تجاری قطر در نمایشگاه یازدهم

  در ادامه محمد حلاجیان مدیراجرایی نمایشگاه بین المللی سنگ ایران اظهار داشت: مسئولین نمایشگاه در طول سه سال گذشته در اغلب نمایشگاه های معتبر و بین المللی دنیا شرکت کرده و اقدامات لازم در خصوص معرفی این نمایشگاه به تجار و بازرگانان و صنعتگران دنیا را انجام دادند.

  وی افزود: طبق برنامه ریزی های صورت گرفته توسط مسئولین نمایشگاه در مدت ده سال آینده این نمایشگاه یکی از معتبرترین و مهمترین نمایشگاه های بین المللی دنیا خواهد شد. موقعیت ویژه شهرستان محلات و شهر نیم ور و ظرفیت های بسیار زیاد معادن و کارخانجات سنگ تزئینی کشور این امکان را برای فراهم کرده که بتوانیم یکی از بهترین نمایشگاه های دنیا را در کشور ایران داشته باشیم.

  وی تصریح کرد: امسال کمپین حضور ۵۰۰ معدن کشور در نمایشگاه را اجرا کردیم که خوشبختانه با استقبال بسیار خوب معدنکاران کشور مواجه و سنگ معدن بسیاری از استان های معدنی کشور برای نمایشگاه ارسال شد. در روز دوم نمایشگاه جلسه سازمان نظام مهندسی استان مرکزی برگزار خواهد شد که در این جلسه کارشناسان و مهندسان معدنی کشور و استان مرکزی مقالات علمی خود را ارائه خواهند کرد.

  وی ادامه داد: در روز اختتامیه نمایشگاه علاوه بر سخنرانی مسئولین، جوایز سومین دوره مسابقه بین المللی داستان کوتاه، خطاطی، عکس و کارتون با موضوع سنگ اهداء خواهد شد.

  وی گفت: مسئولین شهرتکاب و رایزن تجاری قطر در نمایشگاه یازدهم حضور خواهند داشت.

  مشکلات معادن و کارخانجات در زمینه تامین لوازم مصرفی و یدکی

  در ادامه بهنام نیکفر مدیرعامل نمایشگاه بین المللی سنگ ایران اظهار داشت: در حال حاضر مهمترین مشکل معدنکاران و کارخانجات سنگبری کمبود مواد اولیه، لوازم مصرفی و لوازم یدکی است. نوسانات دلار و تحریم ها باعث شده ما در حوزه صنعت معدن و ماشین آلات سنگبری با کمبود قطعات یدکی و لوازم مصرفی مواجه شویم.

  وی ادامه داد: برخی از معادن وکارخانجات سنگبری شهرستان محلات و نیم ور در این زمینه واقعا با مشکل مواجه هستند و لازم است اقدامات موثری برای رفع این مشکل انجام شود، اگراین رویه ادامه داشته باشد برخی ازمعادن و کارخانجات تعطیل می شوند.

  وی تصریح کرد: تقاضای ما از مسئولین این است که بسترهای لازم برای تامین قطعات یدکی و لوازم مصرفی معادن و کارخانجات را به هر شکلی که صلاح می دانند فراهم کنند.

  تلاش های ارزنده نمایشگاه سنگ ایران

  مصطفی عامره

  مصطفی عامره

  در ادامه مصطفی عامره رئیس شرکت شهرک های استان مرکزی اظهارداشت: تلاش های صورت گرفته توسط مسئولین نمایشگاه آن قدر خوب و زیاد بوده که امروزه تقریبا در تمام کشور این نمایشگاه را می شناسند و این نمایشگاه به یک برند تبدیل شده است.

  وی افزود: در نمایشگاه یازدهم حضور شرکت های فراوری بسیار خوب بوده و لازم است در حوزه ماشین آلات هم این حضور پر رنگ تر شود.

  حضور مسئولین وزارت صنعت، معدن وتجارت در نمایشگاه یازدهم

  محمد رضا حاجی پور

  محمد رضا حاجی پور

  در ادامه محمد رضا حاجی پور رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان مرکزی اظهار داشت: نمایشگاه سنگ ایران که در شهرستان محلات، شهر نیم ور برگزار می شود به یک برند بین المللی تبدیل شده است. در حال حاضر اکثر نمایشگاه های مهم و معتبر دنیا این نمایشگاه را می شناسند و با مسئولین این نمایشگاه ارتباطات دائم و مستمر دارند. برخی از این نمایشگاه های بین المللی در نمایشگاه سنگ ایران غرفه دارند و با سایت این نمایشگاه تبادل لینک کرده اند.

  وی افزود: با وجود تمامی مشکلات، این نمایشگاه تلاش شبانه روزی خود را برای افزایش صادرات و کسب جایگاه واقعی صنعت سنگ ایران در بازارهای بین المللی ادامه داده که این مساله جای تقدیر و تشکر دارد. سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی در تمامی مراحل برگزاری نمایشگاه همگام و هم قدم مسئولین نمایشگاه بوده و خواهد بود.

  وی تصریح کرد: به دلیل ظرفیت های بیشمار صنعت سنگ استان مرکزی میز سنگ کشور به این استان واگذار شده و اولین جلسه کشوری میز سنگ در روز سوم نمایشگاه باحضور مسئولین استان مرکزی و مسئولین کشوری برگزار خواهد شد. جناب آقای محمد شریعتمداری وزیر محترم صنعت، معدن و تجارت به احتمال بسیار زیاد یا در روز افتتاحیه حضور خواهند داشت یا در روز پنج شنبه و همزمان با برگزاری جلسه میز سنگ کشور. جناب آقای خسروتاج و دکتر فیاض نیزبه احتمال زیاد در جلسه میز سنگ کشور حضور خواهند داشت.

  وی گفت: با جناب آقای دکتر رحمانی و جناب آقای دکتر نجفی معاونت های محترم وزارت نیز رایزنی ها لازم صورت پذیرفته تا در مراسم افتتاحیه حضور داشته باشند.

  وی در مورد مشکل کامیون داران برای تامین لاستیک هم اظهار داشت: واردات لاستیک های سنگین و نیمه سنگین در گروه یک وارداتی است و دلار با قیمت ۴۲۰۰ برای واردات این گروه در نظر گرفته و این مشکل برطرف شده است.