• محمد حلاجیان مدیر اجرایی دهمین نمایشگاه بین المللی سنگ ایران در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری سنگ ایران اظهار داشت: دهمین نمایشگاه بین المللی سنگ ایران از ۲۵ الی ۲۸ مهر ماه سال جاری در شهرستان محلات شهر نیم ور برگزار خواهد شد.

    وی افزود: حضور ۵۰۰ شرکت داخلی و خارجی و ۲۰۰معدن در دهمین دوره نمایشگاه سنگ ایران قطعی شده است. همچنین در این دوره از نمایشگاه کشورهای ترکیه، ایتالیا و افغانستان سنگ های معدنی خود را به نمایش خواهند گذاشت.

    وی ادامه داد: طبق برنامه ریزی های انجام شده و با توجه به ظرفیت های بسیار زیاد صنعت سنگ ایران، این نمایشگاه در چند سال آینده مهمترین رویداد صنعت سنگ خاورمیانه خواهد شد. تخصصی بودن این نمایشگاه این فرصت را به ما می دهد که برای رشد و توسعه همه جانبه آن اقدام و آن را به عنوان مهمترین پایگاه صنعت سنگ خاورمیانه مطرح کنیم.

    وی خاطر نشان کرد: برای نمایشگاه دهم، از دانشگاه های معدن و معماری مطرح ایران دعوت به عمل خواهیم آورد تا با حضور در نمایشگاه و اجرای برخی طرح های معماری و معدنی بسترهای لازم برای آشنایی بیشتر معدنکاران با علم و تکنولوژی روز را فراهم کنند. در این خصوص با دانشکده معماری و شهرسازی دانشگاه علم و صنعت، دانشکده مهندسی معدن و متالورژی امیرکبیر و دانشکده صنعتی اصفهان مذاکرات لازم صورت پذیرفته است.

    وی تصریح کرد: کارکرد بهینه سنگ های فراوری در معماری و شهرسازی و معرفی روش های نوین نصب سنگ در ساختمان بدون نیاز به مصالح سنتی مانند سیمان و همچنین استفاده از ضایعات بسیار زیادی که از مرحله استخراج سنگ از معدن تا فراوری وجود دارد از محورهای مهمی است که با حضور اساتید دانشگاه در نمایشگاه دهم مورد اجرا و مطالعه قرار خواهد گرفت.

    حلاجیان گفت: تاکنون ارتباط موثر و سازنده و همه جانبه ای را بین دانشگاه و صنعت سنگ ایران به صورت اجرایی و حضوری نداشته ایم و این حرکت می تواند مقدمه ای باشد برای حضور همه جانبه علم و دانش در صنعت سنگ ایران و جلوگیری از ضایعات بی رویه این صنعت.