• حسین پورحسنی رئیس هیات مدیره نمایشگاه بین المللی سنگ ایران در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری سنگ ایران اظهار داشت: دوازدهمین نمایشگاه بین المللی سنگ ایران از ۱۶ الی ۱۹ مهر ماه ۹۸ در سایت اختصاصی نمایشگاه سنگ ایران برگزار خواهد شد.

  وی افزود: تاکنون حدود ۵۰ شرکت معدنی و تولید کننده ماشین آلات و دستگاه که در شهر اصفهان فعالیت می کنند برای حضور در دوازدهمین نمایشگاه بین المللی سنگ ایران اعلام آمادگی کرده اند. برخی از این شرکت های معدنی به تازگی فعالیت خود را آغاز کرده اند و می خواهند سنگ خود را برای اولین بار به نمایش بگذارند.

  پورحسنی خاطرنشان کرد: بازاریابی مدیران فروش این نمایشگاه همچنان در منطقه اصفهان ادامه دارد و ما امیدوار هستیم که صنعتگران اصفهان بیشترین حضور را در نمایشگاه دوازدهم داشته باشند.

  وی تصریح کرد: بخش عمده ای از فعالیت مدیران فروش این نمایشگاه نیز مربوط به تهران، لرستان، آذربایجان، مشهد، یزد، شیراز و دیگر شهرهای سنگی ایران است. تلاش می کنیم تا نمایندگان تمامی شهرهای ایران در نمایشگاه دوازدهم حضور داشته باشند و ظرفیت های صنعت سنگ ایران را به بهترین شکل ممکن به نمایش بگذارند.

  وی ادامه داد: برای حضور شرکت های خارجی در نمایشگاه دوازدهم برنامه ریزی و پیگیری های خاصی انجام شده و به طور حتم امسال از کشورهای روسیه، ترکیه، هند و چین شرکت هایی در این نمایشگاه حضور خواهند داشت. قراردادهای لازم با این شرکت ها منعقد شده و تیم بین الملل نمایشگاه مشغول فراهم کردن مقدمات حضور این شرکت ها است.

  وی تاکید کرد: تاکنون۵۰ درصد از فضای نمایشگاه پرشده و شرکت ها جانمایی خود را انجام داده اند. پیش بینی می کنیم که در سال جاری استقبال برای حضور سنگ های کوپ در نمایشگاه بسیار خوب باشد به همین علت برای فضای کوپ دو سالن در نظر گرفته شده تا با کمبود جا مواجه نباشیم.

  وی تصریح کرد: با توجه به مزین شدن سال جاری به نام رونق تولید توسط مقام معظم رهبری و با توجه به تاثیر بسیار زیاد برگزاری نمایشگاه های بین المللی در رونق تولید و صادرات درخواست ما این است که وزیر صنعت معدن و تجارت جناب آقای رحمانی در مراسم افتتاحیه این نمایشگاه حضور داشته باشند.

  پورحسنی گفت: در بخش ماشین آلات بیشترین تمرکز ما بر روی ماشین آلات داخلی است. این نمایشگاه بهترین فرصت برای تولیدکنندگانی است که می خواهند برای صنعت خود برند سازی و محصولات خود را به مخاطب معرفی کنند. مخصوصا صنایعی که نوپا هستند برای شناخته شدن می توانند از موقعیت نمایشگاه بهترین و بیشترین استفاده را ببرند.