• بهنام نیکفر مدیرعامل نمایشگاه بین المللی سنگ ایران در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری سنگ ایران اظهار داشت: برنامه ریزیهای لازم برای برگزاری دهمین نمایشگاه بین المللی سنگ ایران انجام شده که برطبق آن این نمایشگاه از ۲۵ الی ۲۸ مهرماه سال ۱۳۹۶۶ در شهرستان محلات، شهرنیم ور برگزار خواهد شد.

  وی افزود: زمان بازدید از این نمایشگاه طبق روال سال گذشته از ساعت ۱۵/۳۰ الی ۲۱/۳۰ خواهد بود.

  مدیرعامل نمایشگاه بین المللی سنگ ایران گفت: برای برگزاری دهمین نمایشگاه بین المللی سنگ ایران در نظر داریم یک سوله جدید به مساحت ۶۰۰۰۰متر را به فضای نمایشگاه اضافه کنیم، ساخت این سوله آغاز شده و هم اکنون کارگران و مهندسان به صورت شبانه روزی مشغول کار هستند تا این سوله را برای برگزاری نمایشگاه دهم آماده کنند، طبق برنامه ریزی های انجام شده ساخت این سوله تا اول مهر ماه به پایان خواهد رسید.

  وی ادامه داد: از دیگر فعالیت های عمرانی که در نمایشگاه سنگ ایران انجام خواهد شد ساخت ساختمان ورودی نمایشگاه و همچنین تکمیل و افزایش فضاهای رفاهی نمایشگاه است. طرح های ویژه ای هم برای افزایش فضای سبز نمایشگاه در نظر گرفته شده که به زودی اجرایی خواهد شد.

  نیکفر تصریح کرد: جهت تقویت جنبه بین المللی نمایشگاه با نمایشگاه های ویتوریای برزیل، بورسای ترکیه، ازمیر ترکیه، سی ان ار استامبول، نمایشگاه سنگ مراکش و نمایشگاه سنگ هند بنگلوور تفاهم نامه ها و قراردادهایی به امضاء رسیده که این تفاهم نامه ها و قراردادها برای نمایشگاه دهم اجرایی خواهد شد.

  وی خاطر نشان کرد: از دیگر فعالیت های نمایشگاه دهم برگزاری مسابقه بین المللی عکس، کارتون، خطاطی و داستان کوتاه با موضوع سنگ است که این مسابقه بلافاصله پس از پایان یافتن نمایشگاه نهم آغاز شده و تاکنون حدود ۵۰۰ اثر هنری از نقاط مختلف دنیا برای شرکت در این مسابقه ارسال شده و در خبرگزاری سنگ ایران قرار گرفته است. با توجه به استقبال هنرمندان و فعالان صنعت سنگ از این مسابقه پیش بینی می کنیم که تا پایان مهلت تعیین شده بیش از هزارهنرمند از ایران و سراسر دنیا در این مسابقه شرکت کنند.

  وی ادامه داد: حضور معدنکاران و سنگ های کوپ استخراج شده توسط آنها در نمایشگاه امسال بیشتر از سالهای گذشته خواهد بود و پیش بینی ما این است که امسال ۴۰۰ معدن در نمایشگاه حضور یابند. همچنین از ۳۵۰ تاجر بین المللی دعوت کرده ایم که در نمایشگاه حضور داشته باشند.