• به گزارش خبرگزاری سنگ ایران، حسین پورحسنی اظهار داشت: با توجه به وجود معادن غنی و ارزشمند سنگ تزئینی در ایران می‌توانیم این صنعت را به یکی از پویاترین و کارآفرین‌ترین صنایع موجود در ایران تبدیل کنیم به نحوی که مسئله بیکاری حداقل در استان‌های سنگی کشور به میزان قابل توجهی کاهش پیدا کند.

  وی تصریح کرد: سنگ تزئینی یک کالای ۱۰۰ درصد ایرانی است و برای حمایت همه‌جانبه از این کالای ایرانی نیازمند این هستیم که برای این کالا در سطحی بسیار وسیع و گسترده تبلیغات لازم را انجام دهیم و ظرفیت‌های این کالا را به نحوی مطلوب برای مخاطبان معرفی کنیم.

  رئیس هیئت مدیره نمایشگاه بین‌المللی سنگ ایران ادامه داد: برای برگزاری نمایشگاه یازدهم صنعت سنگ ایران که در تاریخ ۱۷ تا ۲۰ مهرماه امسال در شهرستان محلات شهر نیم‌ور برگزار می‌شود و بسیاری از صنعتگران ایرانی در آن حضور دارند از هم اکنون تبلیغات گسترده ای آغاز شده است.

  پورحسنی ادامه داد: پوستر این نمایشگاه تهیه و در نمایشگاه بین‌المللی سنگ اصفهان توزیع شده است، این پوستر در نمایشگاه بین‌المللی سنگ تهران نیز در بین فعالان صنعت سنگ توزیع می‌شود، چندی قبل همایش خانه‌های معدن شمال غرب کشور در شهر تبریز برگزار شد که مسئولان نمایشگاه بین‌المللی سنگ ایران در این همایش شرکت و ظرفیت‌های این نمایشگاه را برای حضار تشریح کردند.

  وی تصریح کرد: رایزنی‌های لازم با مسئول پاویون سنگ چین انجام شده تا انشاء‌الله در نمایشگاه یازدهم شاهد حضور پررنگ صنعت سنگ چین باشیم، همچنین در همایشی که در دانشگاه صنعتی اصفهان با موضع صنعت سنگ برگزار شد، پوستر و کتاب و نمایشگاه در بین حضار توزیع شد.

  رئیس هیئت مدیره نمایشگاه بین‌المللی سنگ ایران توضیح داد: در نمایشگاه بین‌المللی سنگ ازمیر که یکی از معتبرترین نمایشگاه‌های بین‌المللی سنگ دنیا است به مدت ۲۰ دقیقه در مورد صنعت سنگ ایران و ظرفیت‌های بسیار آن صحبت شد، این برای نخستین بار بود که صنعت سنگ ایران به این شکل به تجار و بازرگانان بین‌المللی دنیا معرفی می شد.

  پورحسنی خاطرنشان کرد: در نمایشگاه صنعت سنگ هند و شیامن و برزیل پوستر و کتاب نمایشگاه بین‌المللی سنگ ایران در حجمی گسترده توزیع شد و افرادی که از طرف نمایشگاه بین‌المللی سنگ ایران در این کشورها حضور داشتند به معرفی صنعت سنگ ایران پرداختند. ما امیدواریم تمامی این اتفاقات به آنجا منجر شود که سنگ تزئینی ایران بتواند جایگاه اصلی خود را بازارهای جهانی کسب کند.

  وی اضافه کرد: علی‌رغم تمامی مشکلاتی که در زمنیه صنعت و تجارت وجود دارد، خوشبختانه استقبال از نمایشگاه سنگ ایران بسیار خوب بوده و حضور فعالان صنعت سنگ ایران در این نمایشگاه روند افزایشی داشته است، تاکنون ۱۰۰ غرفه نمایشگاه پیش‌فروش شده و پیش‌بینی ما این است که امسال بیش از ۵۰۰ شرکت داخلی و خارجی در این نمایشگاه حضور داشته باشند.

  رئیس هیئت مدیره نمایشگاه بین‌المللی سنگ ایران عنوان کرد: یکی از مهم‌ترین راه‌های حمایت از کالای ایرانی و افزایش کار و کارآفرینی افزایش صادرات است، تمامی بسترهای لازم برای افزایش صادرات در صنعت سنگ ایران فراهم است و تنها مشکلی که بسیار ما را اذیت می‌کند عدم تبادلات بانکی با برخی کشورهای دنیا است.

  پورحسنی افزود: درحال حاضر برخی فعالان صنعت سنگ ایران صادرات را انجام می‌دهند اما به‌سبب عدم وجود ارتباطات بانکی با برخی کشورهای دنیا این کار با ریسک بسیار بالایی همراه است و احتمال اینکه پول کالای فروخته شده به کشور باز نگردد وجود دارد.

  • تسنیم