• به گزارش خبرگزاری سنگ ایران، حسین پورحسنی اظهار داشت: یازدهمین نمایشگاه بین‌المللی سنگ ایران ۱۷ تا ۲۰ مهرماه جاری در نیمور محلات برگزار می‌شود.

  وی تصریح کرد: تاکنون حضور  ۵۰ خریدار خارجی و ۳۴۲ شرکت داخلی و خارجی در این نمایشگاه قطعی شده است.

  رئیس هیات مدیره نمایشگاه بین‌المللی سنگ ایران افزود: یکی از مهم‌ترین راه‌های حمایت از کالای ایرانی تلاش برای افزایش صادرات است به نحوی که بتوانیم جایگاه واقعی خود را در بازارهای جهانی کسب کنیم.

  افزایش صادرات شاه کلید حل مشکلات صنعت ایران 

  پورحسنی با بیان اینکه در حوزه صنعت مسائل مختلفی از قبیل تولید، نیروی کار، تسهیلات و وام‌های بانکی و غیره وجود دارد که رسیدگی به هر کدام از این مسائل می‌تواند مفید باشد، ادامه داد: آن چیزی که شاه کلید حل مشکلات صنعت ایران است، افزایش صادرات است و دولتمردان باید این مسئله را در اولویت تمامی مسائل خود قرار دهند.

  وی تصریح کرد: در یازدهمین نمایشگاه بین‌المللی سنگ ایران، ۱۰ تاجر بین‌المللی و خریدار سنگ از کشور چین، ۱۰ تاجر از کشور پاکستان، ۴ تاجر از جمهوری آذربایجان، ۱۲ خریدار سنگ از امارات متحده عربی و ۶ تاجر از قطر حضور خواهند داشت و پیش بینی ما این است که تمامی سنگ‌های کوپ حاضر در نمایشگاه توسط تاجران بین‌المللی خریداری خواهد شد.

  آغاز فعالیت تجاری سنگ پاکستان با محلات به زودی

  رئیس هیات مدیره نمایشگاه بین‌المللی سنگ ایران ادامه داد: در این نمایشگاه بین‌المللی از انجمن سنگ پاکستان دعوت شده تا به عنوان خریدار حضور داشته باشد.

  پورحسنی گفت: همچنین انجمن سنگ پاکستان علاوه بر خرید محصولات موجود در نمایشگاه از معادن سنگ منطقه بازدید خواهد کرد تا در آینده فعالیت تجاری خود را با این معادن ادامه دهد.

  حضور مجلات معتبر و بین‌المللی و تخصصی صنعت سنگ دنیا در نمایشگاه

  وی با اشاره به اینکه در نمایشگاه یازدهم سنگ ایران نمایندگان نمایشگاه‌های شیامن و شویتوی چین، نمایشگاه‌های سنگ هند، ازمیر و بورسای ترکیه به عنوان غرفه‌دار حضور می‌یابند، افزود: همچنین برای نخستین بار مجلات معتبر و بین‌المللی و تخصصی صنعت سنگ دنیا نظیر مارموماشین ایتالیا، دنیای سنگ ترکیه، تکنولوژی سنگ ترکیه، استون پانورامای هند، استون ریوییوهند و بیزینس سنگ روسیه در نمایشگاه حضور خواهند داشت.

  پورحسنی ادامه داد: با تلاش‌های رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان مرکزی شرکت هپکو اراک برای اولین بار در نمایشگاه بین‌المللی سنگ ایران حضور خواهد داشت و ماشین آلات معدنی خود را به نمایش خواهد گذاشت، شرکت هپکو تقریبا تنها تولید کننده ماشین آلات معدنی در ایران است و ما امیدواریم بتوانیم بسترهای لازم برای رشد و توسعه همه جانبه این شرکت را فراهم کنیم.

  ارسال سنگ ۴۰۰ معدن به نمایشگاه

  وی تصریح کرد: سالن سنگ کوپ نمایشگاه به طور کامل پر شده و تاکنون ۴۰۰ معدن از سراسر کشور سنگ کوپ خود را به این نمایشگاه ارسال کرده‌اند.

  به گفته وی نمایشگاه یازدهم بزرگ‌ترین عرصه برای نمایش و فروش سنگ کوپ ایران خواهد بود و به احتمال بسیار زیاد حدود ۲۰ هزار تن سنگ در این نمایشگاه به فروش خواهد رفت.

  بر پایه این گزارش، نمایشگاه بین‌المللی صنعت سنگ ایران در ۱۰ کیلومتری جاده محلات به شهر نیمور بعد از شهرک صنعتی شهید بابایی برپا می‌شود، تولیدات متنوع صنعت سنگ ایران و کشورهای دیگر در ۸ سالن تخصصی این نمایشگاه به نمایش گذاشته می‌شوند.

  • فارس