• بهنام نیکفر مدیرعامل نمایشگاه بین المللی سنگ ایران در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری سنگ ایران اظهار داشت: نمایشگاه بین المللی سنگ ایران در دهمین دوره برگزاری خود به جایگاهی رسیده است که امروزه توسط بسیاری از تجار و بازرگانان بین المللی رصد می شود. حضور مستقیم بسیاری از تجار و بازرگانان و صنعتگران کشورهای مختلف در این دوره از نمایشگاه و مشارکت هنرمندان ۴۰ کشور دنیا در بخش مسابقه بین المللی داستان کوتاه، عکس، خطاطی و کارتون با موضوع سنگ نمایشگاه دهم، نشانگر توجه هنرمندان و صنعتگران سنگ دنیا به این نمایشگاه است.

  وی تصریح کرد: تلاش روزافزون مسئولین این نمایشگاه در این راستا است که صنعت سنگ ایران را به آن درجه از رشد و تعالی برسانند که این صنعت بتواند بزرگترین سهم ها را دربازارهای جهانی داشته باشد به نحوی که بتواند در صنعت سنگ دنیا حرف اول را بزند و به عنوان پیشرو و مقدم بر سایر کشورها حرکت کند. با توجه به ظرفیت های بسیار زیادی که در صنعت سنگ ایران موجود است این توقع دور از انتظار نیست.

  مدیرعامل نمایشگاه بین المللی سنگ ایران تصریح کرد: صنعت سنگ ایران که بخش عمده آن توسط بخش خصوصی اداره می شود نشان داده است که در صورت فراهم بودن بسترها می تواند مراحل رشد و ترقی خود را با سرعتی مضاعف طی کند.

  وی ادامه داد: در کنار توجه به رشد و ترقی صنعت سنگ ایران، مسئولین این نمایشگاه و جامعه سنگ ایران همیشه و در همه حال به دین اسلام و ائمه اطهار (ع) توجه ویژه ای داشته اند. حضور پررنگ تمامی فعالان صنعت سنگ در مراسم های مذهبی و ابراز ارادت به ائمه اطهار (ع) و تامین سنگ های حرمین مطهر که از طرف فعالان صنعت سنگ با جان و دل صورت می پذیرد نمونه هایی از ارادت فعالان این صنعت به اهل بیت (ع) و دین اسلام است.

  وی ادامه داد: درهمین راستا نمایشگاه سنگ ایران در نظر دارد اولین مسجد تمام مرمر دنیا را در سایت دائمی این نمایشگاه احداث کند. با توجه به این که تا کنون مسجدی تمام مرمر به شکلی که مد نظر مسئولین این نمایشگاه است در هیچ کجای دنیا ساخته نشده، این مسجد می تواند به عنوان اثری هنری اسلامی و منحصر به فرد، مورد توجه تمامی تجار و بازرگانان بین المللی باشد که هر ساله در این نمایشگاه حضور می یابند.

  وی خاطر نشان کرد: ما برای ساخت این مسجد بیش از هر چیز نیازمند رهنمون ها و حمایت های رهبر معظم انقلاب و مراجع تقلید بزرگوار هستیم تا بتوانیم با راهنمایی های ایشان به طرحی جامع و کامل برسیم و تمامی نکاتی که مد نظر ایشان است را در ساخت این مسجد رعایت کنیم.

  وی ادامه داد: نمایشگاه سنگ ایران متعلق به تمامی صنعتگران و مسئولانی است که در صنعت سنگ فعالیت می کنند و ما خدمتگذار تمامی این عزیزان و مسئولین هستیم و امیدواریم بتوانیم خدمتگذاران خوبی برای تمامی این عزیزان باشیم.