• حنیف حکمتی مدیرعامل شرکت پارتیا در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری سنگ ایران اظهار کرد: از سال ۱۳۸۴ در زمینه واردات ماشین آلات تخصصی سنگ شروع به کار کردیم، ما نماینده انحصاری چندین کمپانی مطرح دنیا هستیم.

  وی در ادامه گفت: این شرکت تمامی دستگاه های مورد نیاز صنعت سنگ اعم از؛ دستگاه های استخراج، برش سنگ در کارخانه و دستگاه های مربوط به بازآفرینی ضایعات معدن و کارخانه را تامین می کند.

  مدیرعامل شرکت پارتیا افزود: فعالیت تخصصی و اصلی این شرکت ارائه مشاوره و دانش روز و کارآمد در صنعت سنگ است. در کنار این مشاوره دستگاه های مدرن و روز را نیز در اختیار متقاضیان قرار می دهیم.

  وی تصریح کرد: متاسفانه بسیاری از ماشین آلات صنعت معدن مستهلک هستند که این مساله باعث می شود مقدار ضایعات و هدر رفت سنگ زیاد باشد و نتوانیم سنگ های خوب و صادراتی از معادن استخراج کنیم. مهمترین نیاز معادن ما در حال حاضر ماشین آلات مدرن و کارآمد است.

  حکمتی گفت: مهمترین عاملی که به واردات ماشین آلات معدنی کمک می کند ثبات در نرخ ارز است. با وجود نوسانات زیاد در نرخ ارز عملا هیچ کاری نمی توانیم انجام دهیم چون نرخ گذاری روی ماشین آلات بسیار سخت می شود.

  وی خاطرنشان کرد: صنعت سنگ ایران از نظر ذخائر و معادن و تنوع جزء ۵ کشور اول دنیا است. بهترین سنگ های دنیا در ایران موجود است اما متاسفانه حضور ما در بازارهای جهانی بسیار کم رنگ است و صادرات سنگ ما نسبت به ظرفیت های بسیار زیادی که در ایران وجود دارد بسیار ناچیز است.

  مدیرعامل شرکت پارتیا افزود: حضور در نمایشگاه های بین المللی قطعا در بهبود شرایط صنعت سنگ موثر است. مگر می شود صنعتگری حداقل سالی یک بار به نمایشگاه تخصصی صنعت سنگ نرود؟ مهمترین رویداد بین المللی صنعت سنگ، نمایشگاه ورونا است که بهترین شرکت ها از سراسر دنیا در این نمایشگاه حضور دارند.