• به گزارش خبرگزاری سنگ ایران، علی آقازاده پیش از ظهر سه شنبه در مراسم افتتاح دهمین نمایشگاه بین المللی سنگ محلات و نیمور اظهار داشت: استان مرکزی و به خصوص منطقه محلات و دلیجان نعمت های خدادادی زیادی دارد، هنر این است که از این نعمت ها به نحو شایسته و مطلوب استفاده کنیم تا هم برای خودمان و هم نسل های آینده حفظ و حراست شود.

  استاندار مرکزی افزود: متاسفانه امروز شاهد هستیم که در بسیاری از ذخایر و منابع کشور مثل محیط زیست، آب، جنگل و… کفران نعمت و هدر رفت منابع در حال رخ دادن است که از حوادث تلخ تاریخ ما به شمار خواهد آمد.

  وی بیان کرد: شهرستان های محلات و دلیجان تنوع اقلیمی گسترده ای دارند که در بسیاری از مناطق ایران این گونه نیست، این منطقه به عنوان پایتخت گل که سمبل ظرافت و همچنین به عنوان پایتخت سنگ ایران شناخته می شود و همچنین در بحث گردشگری، چشمه آب گرم محلات نیز سرآمد است که همه این موارد گواهی بر تنوع اقلیمی و منابع زیرزمینی خوبی است که این مناطق از آن برخوردارند و همه این ها به عنوان نعمات الهی باید حفظ شوند.

  استاندار مرکزی خاطرنشان ساخت: با توجه به مطالبی که مطرح شد نباید صرفا تعریف و تمجید محور صحبت ها باشد و نه این که فقط طرح مشکل شود و کارهای انجام شده مطرح نشود بلکه باید کاملا عقلانی به مسائل بنگریم.

  آقازاده ادامه داد: باید اجرایی فکر کنیم و در مورد علل عدم موفقیت در کارهایی مثل صادرات سنگ هم اندیشی کنیم، امروز استان مرکزی به عنوان استانی که بیشترین سهم معادن سنگ را در کشور دارد آمادگی دارد تا با انجمن سنگ و همه تشکل های مربوطه صحبت و این موانع را برطرف کند.

  وی گفت: ممکن است برخی از این موارد به وزارت صنعت، معدن و تجارت، گمرک، بانک ها برگردد و بخشی نیز مربوط به صنایع معدنی فعال باشد، چرا که مشکلات بسیاری از صنایع و معادن در حال حاضر قدیمی بودن و فرسودگی است.

  استاندار مرکزی اضافه کرد: هزینه های سربار به علت این فرسودگی بسیار بالا است که البته باید با حمایت دولت به حل این مساله بپردازیم و اگر نگاه ما به مسائل برمبنای همفکری و تعامل باشد می توانیم با همکاری بسیار نزدیک مشکلات را حل کنیم.

  آقازاده عنوان کرد: در حال حاضر صنعت ساختمان در کشور با رکود مواجه است اما تولید ما به همان میزان گذشته است و این نباید تنها نقطه اتکای ما باشد بلکه باید با بررسی و حل مشکلات صادرات سنگ، این حوزه را تقویت کنیم.

  • مهر