• به گزارش خبرگزاری سنگ ایران، سیدعلی آقازاده در مراسم افتتاح دهمین نمایشگاه بین‌المللی سنگ ایران در محلات با اشاره به ظرفیت‌های استان مرکزی اظهار داشت: استان مرکزی و به ویژه شهرستان محلات از ظرفیت و نعمت خدادادی ویژه ای برخوردار است که برای استفاده بهینه از این نعمات باید هنرمند بود و استفاده مطلوب را برای حفظ نعمت ها را انجام دهیم و از هدر رفتن برخی منابع جلوگیری کنیم.

    وی افزود: شهرستان محلات و دلیجان از گسترده و تنوع اقلیمی برخوردار هستند و همچنین شهرستان محلات به‌عنوان پایتخت گل، پایتخت سنگ و منطقه ویژه آب درمانی سرآمد است.

    استاندار جدید استان مرکزی عنوان کرد: ما باید عقلانی و با برنامه مشکلات را نگاه بررسی کنیم و تنها به تعریف و تمجید و یا مشکلات موجود نپردازیم، همچنین گفتنی است که صنعت ساختمان در کشور با رکود روبه‌رو است و باید در این زمینه هم با بررسی مسائل مربوط به صادرات سنگ این حوزه را بیش از پیش تقویت کنیم.

    آقازاده بیان کرد: برخی از مشکلات بخش معادن مربوط به گمرک، بانک ها و وزارت صنعت، معدن و تجارت و یاصنایع معدنی فعال باشد که این مشکلات همه ناشی از فرسودگی و قدیمی بودن صنایع و معادن است.

    وی ادامه داد: برطرف کردن و جبران این فرسودگی‌ها هزینه های بالایی دارد که باید با حمایت و همراهی مسئول دولت این موضوع بررسی شود و اگر با یک نگرش تعامل و همکاری به موانع بنگریم می‌توانیم مشکلات را برطرف کنیم.

    • تسنیم