• به گزارش خبرگزاری سنگ ایران، مراسم افتتاحیه دهمین نمایشگاه بین المللی سنگ ایران با حضور جمعی از مسئولان استان و کشور در نیم‌ور محلات برگزار شد.

  محمد حلاجیان مدیر اجرایی این نمایشگاه در این آیین با اشاره به اینکه این نمایشگاه در پس از یک دهه فعالیت با حضور بینش از ۴۰۰ شرکت داخلی و خارجی آغاز می کند، افزود: این نمایشگاه در فضایی به مساحت ۹۰ هزار متر مربع با مشارکت کشورهای برزیل، ایتالیا، اسپانیا، چین، هند، ترکیه و افغانستان برگزار می شود.

  وی هدف از برگزاری این نمایشگاه را معرفی پتانسیل سنگ تزیینی ایران، کشور و مجامع بین الملی دانست و گفت: ظرفیت های موجود در کشور باعث شده است جایگاه ویژه ای در سطح بین المللی به خود اختصاص دهیم .

  با اشاره به حضور هیات های تجاری از کشورهای ایتالیا، ترکیه، هند، اسپانیا، کویت، عراق، چین، نروژ، پاکستان، افغانستان، ترکمنستان و تاجیکستان به عنوان یکی از مزیت های این نمایشگاه اظهار کرد: در این دوره از نمایشگاه شاهد حضور و افزایش ۲۰ درصدی مشارکت کنندگان نسبت به سال گذشته هستیم .

  وی حضور هشت هزار تن سنگ خام از معادن کشور، برگزاری دوره های آموزشی، سمینارهای کشوری در حوزه صنعت سنگ، اجرای غرفه های مشترک کنسرسیوم صادراتی سنگ کشور در قالب کنفدراسیون سنگ صادراتی ایران و کشورهایی همچون برزیل برای اولین بار در ایران از جمله مزیت های دهمین دوره نمایشگاه سنگ ایران در نیم‌ور است .

  وی با اشاره به حضور مجلات خارجی تخصصی و بین المللی سنگ از کشورهای ایتالیا، هند و ترکیه به عنوان یکی دیگر از شاخص های این دوره از نمایشگاه افزود: نمایشگاه بین المللی سنگ ایران اولین نمایشگاه تخصصی سنگ کشور است که با سرمایه گذاری بخشی از صنعت سنگ توانسته طی سه سال اعضای حاضر را آماده کند.

  مدیر اجرایی نمایشگاه بین المللی سنگ ایران تصریح کرد: این مجموعه تاکنون با ۱۱ نمایشگاه تخصصی بین المللی سنگ از کشورهای هند، چین، ترکیه، اندونزی و برزیل تفاهم نامه همکاری مشترک امضا کرده است و برگزار کننده پایون سنگ ایران در این نمایشگاه هاست.

  وی با اشاره به برگزاری دومین مسابقه بین المللی فرهنگی هنری عکس، خطاطی، داستان کوتاه و کاریکاتور با حضور بیش از ۴۰۰ اثر از ۴۰ کشور با همکاری خبرگزاری سنگ ایران به عنوان یکی از برنامه های موثر این اعضا، بیان کرد: آنچه پیش روست ارتقای این نمایشگاه در سطح بین المللی و قرار گرفتن در بین نمایشگاه های برتر دنیاست.

  حلاجیان گفت: اجرای نمایشگاه دائمی سنگ های فرآوری های شده و خام از سراسر ایران، با معرفی پتانسیل صادراتی سنگ کشور در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری در راستای توسعه صادرات غیرنفتی، توسعه فضای نمایشگاهی سر پوشیده به متراژ ۴۴ هزار مترمربع، ایجاد مراکز تخصصی پژوهشی سنگ، فروش بین المللی سنگ از برنامه های آینده شرکت نمایشگاهی یکتا سنگ است.

  وی با اشاره به طرح مطالعاتی صورت گرفته توسط مجمع شرکت نمایشگاهی یکتا سنگ در سال آینده در راستای اعتلای فرهنگ اسلامی، هنر ایرانی و نمایش توانمندی های جمهوری اسلامی ایران، افزود: براساس این طرح عملیات اجرایی پروژه ساخت اولین مسجد تمام مرمر دنیا که از تمامی سنگ های مرمر ایران در آن استفاده خواهد شد از سال آینده آغاز می شود .

  • ایسنا