• معاون امور معدن سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۱۸ میلیارد ریال سرمایه گذاری در معادن استان مرکزی صورت گرفته است.

    محسن بسارده در گفت‌و‌گو با ایسنا، منطقه مرکزی، اظهار کرد: ۵۵۸ پروانه بهره‌برداری معدن در استان مرکزی وجود دارد، ظرفیت معدنی استان ۲۵٫۳ میلیون تن و ذخیره قطعی آن ۱۳٫۲۶ تن با اشتغال ۴۲٫۴۲ نفر است.

    وی با اشاره به اینکه ۳۶ نوع ماده معدنی در معادن استان وجود دارد، افزود: به تفکیک فراوانی مواد معدنی ۱۰۱ معدن تراورتن و ۹۷ معدن سنگ لاشه و به تفکیک شهرستانی ۱۳۷ معدن در محلات، ۱۰۷ معدن در ساوه، ۶۶ معدن در زرندیه و ۲۰ معدن در اراک وجود دارد.

    معاون امور معدن سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی تصریح کرد: میزان سرمایه‌گذاری صورت گرفته در این حوزه ۳۰٫۷۶ میلیارد ریال برآورد شده که از این میزان ۱۸ میلیارد ریال در سال جاری صورت گرفته است.

    بسارده اضافه کرد: از ابتدای سال جاری تا به امروز چهار پروانه اکتشاف معدنی جدید و یک گواهی کشف و یک فقره پروانه بهره‌برداری در استان صادر شده و این در حالی است که مجموع پروانه‌ ‎ های اکتشاف در استان ۱۸۷ فقره و گواهی کشف صادر شده ۱۶۷ فقره است.

    وی ادامه داد: در دو ماهه نخست سال جاری ۹۵ میلیارد ریال حقوق دولتی معدنی در این استان وصول شده است.