• سید طاهر حسینی ناظر پروژه ساخت محل دائمی نمایشگاه بین المللی سنگ محلات و نیم ور ضمن ابراز رضایت از روند پیشرفت کار اظهارداشت: با توجه به نزدیک شدن زمان اجرای هشتمین نمایشگاه بین المللی محلات و نیم ور ‏عملیات ساخت محل دائمی این نمایشگاه تقریبا به صورت شبانه روزی درآمده و گروه مهندسین این عملیات بدون لحظه ای توقف و استراحت مشغول کار هستند تا بسترهای لازم برای برگزاری نمایشگاه را فراهم ‏کنند. ‏

  وی افزود: در اجرای پروژه نهایت دقت صورت می گیرد و به هیچ وجه کیفیت را فدای سرعت نخواهیم کرد. برنامه ریزی ها به گونه ای انجام شده که تا روز دهم مهرماه عملیات ساخت نمایشگاه به پایان می رسد.

  وی ادامه داد: یکی از مهمترین اولویت های گروه مهندسان نمایشگاه، ساخت سوله اصلی نمایشگاه به مساحت ۴۰۰۰ متر است که بخش ‏عمده ای از غرفه های نمایشگاه در این محل احداث می شود. تاکنون ۶۰ در صد از عملیات اجرایی این سالن انجام شده ‏ و مراحل بعدی که شامل دیوارچینی با مصالح ساندیچ پنل، پوشش سقف و کف سازی است طی دو هفته آینده انجام خواهد شد.

  وی تصریح کرد: دومین اولویت گروه مهندسین نمایشگاه ساخت ساختمان اداری نمایشگاه به مساحت ۱۰۰۰ متر مربع است که تاکنون مرحله پی ‏ریزی، فونداسیون، شناژ، دیوارهای تیغه ای و ستون گذاری انجام شده و مراحل بعد که شامل ساخت دیوارهای کنار و سقف ‏و نازک کاری است طی روزهای آینده انجام می شود. ‏ساخت این ساختمان در این مدت کم می تواند رکوردی قابل توجه در این زمینه باشد.

  سید طاهر حسینی اضافه کرد: پوشش خیابانها ابتدا بتون‌ریزی و ‏در مرحله بعد با سنگ های هشت ضلعی سنگ فرش می شود. همه سعی و تلاش ما بر این است که در معماری نمایشگاه از مصالح سنگی استفاده کنیم تا معماری نمایشگاه بیشترین مناسبت را با نام آن داشته باشد.

  ‏وی با تاکید بر لزوم زیبا سازی فضای نمایشگاه و تاثیر مثبت آن بر بازدید کنندگان اظهار داشت: فضای بسیار مناسبی برای احداث باغچه و درختکاری در نظر گرفته شده است. در صورت افزایش مساحت نمایشگاه نیز این روند ادامه خواهد داشت و بخش عمده ای از مساحت نمایشگاه به این کار اختصاص داده خواهد شد.

  وی افزود: جهت زیبا سازی فضای نمایشگاه احداث حوضی بزرگ برای وسط میدان اصلی طراحی و ۷۰ در صد آن اجرایی شده است و ‏پس از انجام عملیات نماسازی، احداث آب نما انجام می‌شود.  ‏

  وی خاطر نشان کرد: زیرسازی پوشش کف محوطه ها برای استقرار سنگ کوپ و ماشین آلات سنگین به طور کامل انجام شده و ‏الباقی کار به صورت لاینینگ بتون طی دو هفته آینده انجام می‌شود همچنین ۶۰ درصد از عملیات تکمیل سازی محوطه پارکینگ و اجرای گارد ریل انجام شده و این پروژه نیز تا دو هفته دیگر به طور ‏کامل تکمیل خواهد شد.  ‏