• به گزارش خبرگزاری سنگ ایران، رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان محلات گفت: در سه ماهه اول سالجاری ۲۰۰ هزار دلار سنگ ساختمانی از محلات به کشورهای منطقه صادر شد .

  رضا ملکی ضمن اعلام این خبر افزود: شرکت های توانمند تولیدی سنگ ساختمانی در شهرستان محلات در سه ماهه اول سالجاری علیرغم وجود مشکلات موجود در بازار با رویکرد صادراتی وارد بازار سنگ شده و بیش از ۷۵۰۰ متر مربع سنگ ساختمانی صادر کردند.

  وی خاطر نشان کرد: ارزآوری حاصل از این مقدار صادارت که به کشورهای قزاقستان، اتریش، عراق انجام شده حدود ۲۰۰ هزار دلار بوده است.

  رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت محلات در ادامه با اشاره به رویکرد یازدهمین نمایشگاه سنگ ایران گفت: نمایشگاه امسال که در تاریخ ۱۷ الی ۲۰ مهرماه سالجاری در محل نمایشگاه دائمی سنگ نیم ور محلات برگزار می شود با رویکرد تولیدات صادرات محور و دعوت از کشورهای مختلف خارجی در عرصه سنگ های ساختمانی برپا خواهد شد تا بتوان ضمن آشنایی کشورهای هدف با توانمندی های بالفعل و بالقوه در بخش سنگ بریده و سنگ کوپ ایران، تولید کنندگان کشورمان را با تکنولوزی روز دنیا در حوزه های فرآوری و معدنکاری در فضای تعامل نمایشگاهی آشنا کرد .

  وی از حضور پررنگ شرکت های خارجی در این نمایشگاه خبرداد و افزود: بیش از ۵۶ شرکت خارجی از کشورهای چین، ترکیه، برزیل، روسیه، اسپانیا و هند در این نمایشگاه بر اساس هماهنگی انجام شده توسط شرکت نمایشگاهی یکتاسنگ محلات- نیم ور حضور فعال داشته و همچنین انجمن های سنگ کشورهای پاکستان، افغانستان، ترکیه، روسیه، چین، هند و برخی کشورهای اروپایی برای تبادل اطلاعات و مراودات تجاری حضور خواهند داشت .

  ملکی در با اشاره به حضور پررنگ شرکت های معدنی و صنعتی توانمند شهرستان در نمایشگاه های سنگ و صنایع ساختمانی بین المللی داخلی در تهران و خارجی در ترکیه و چین و ایتالیا و … از عقد قراردادهای تجاری مناسب در این خصوص خبر داد که ارزآوری خوبی در این زمینه برای کشور در آینده صورت خواهد پذیرفت.

  • ایسنا