• عباس آذرنوش فعال با سابقه صنعت سنگ و مدیر کارخانجات سنگبری سنگستان محلات در گفتگوی اختصاصی با خبر گزاری سنگ ایران اظهار داشت: امسال طبق برنامه ریزی هایی که انجام شده است استاد رضا حسن زاده در نهمین نمایشگاه بین المللی سنگ ایران که در محلات برگزار می شود حضور خواهد داشت و سردیس یکی از مشاهیر گرانقدر ایران در مدت چهار روز نمایشگاه توسط ایشان تراشیده خواهد شد.

  وی افزود: در نمایشگاه تهران که مدتی پیش برگزار شد نیزتوانستیم از حضور استاد حسن زاده بهرمند شویم. در نمایشگاه تهران سردیس استاد عباس کیارستمی فیلمساز فقید و ارزشمند کشورمان توسط ایشان تراشیده و به خانه سینما اهداء شد.

  وی ادامه داد: استاد رضا حسن زاده عضو انجمن مجسمه سازان ایران است و مجسمه کوروش با سفارش میراث فرهنگی به ارتفاع ۲۸۰ سانتی متر مجسمه‌های گلف باز، روسیو خورادو، گاو اسپانیایی و ادم و هوا برخی از کارهای ارزنده ایشان است.

  وی تصریح کرد : در مورد اینکه سردیس کدام یک از شخصیت ها و مشاهیر توسط استاد حسن زاده تراشیده شود با مسئولین شهرستان محلات مشورت های لازم شده ولی هنوز به جمع بندی نهایی نرسیده ایم که انشاء الله به محض آنکه این جمع بندی نهایی انجام شد خبر آن اعلام می شود.

  وی درباره حضور شرکت سنگستان درنمایشگاههای مختلف گفت: شرکت سنگستان  به صورت جدی حضور در نمایشگاه‌ها را دنبال می کند و در طی این مدت در نمایشگاه‌های مختلفی از جمله نمایشگاه ورونای ایتالیا و نمایشگاه مسکو در روسیه شرکت کرده است.

  آذرنوش گفت: امسال هم با دست پر به نمایشگاه سنگ محلات آمده‌ایم و طرح‌های خوبی را به نمایش خواهیم گذاشت و امیدواریم با ارایه این محصولات، نقشی در جهش صنعتی کشور در حوزه فراوری سنگ‌ها داشته باشیم. ما می‌خواهیم در این حوزه انرژی مثبت بدهیم و افکار و تجربه‌های خود را در اختیار دیگران بگذاریم.

  وی تاکید کرد: حضور وزیر صنعت معدن و تجارت در افتتاحیه نمایشگاه بین المللی سنگ ایران نقطه عطف بسیار مهمی در تاریخ این نمایشگاه و صنعت سنگ منطقه است که می تواند بسترهای رشد و شکوفایی این صنعت را در این شهر بیش از پیش فراهم کند.