• به گزارش خبرگزاری سنگ ایران، عباس قنبری عضو کمیسیون فرآوری و ارتقای تکنولوژی انجمن سنگ ایران در مصاحبه با «ماهنامه حجار» اظهار داشت: نمایشگاه سنگ بهترین فرصت برای این است که تولیدکنندگان صنعت سنگ و سنگبرها و خریداران همدیگر را ملاقات کنند. دیگر زمان قدیم نیست که تولید کننده، سنگ خودش را در دست بگیرد و برای فروش به تمامی شهرها ببرد.

    وی با تاکید بر اینکه جدیدترین فناوری ها را می توانیم در نمایشگاه ها پیدا کنیم تصریح کرد: وقتی دانش جدیدی در زمینه برش سنگ در جهان ابداع می شود مدتی زمان می برد تا این تکنولوژی به فعالان صنعت سنگ معرفی شود اما در نمایشگاه می توانیم از تمامی علم روز آگاهی پیدا کنیم.

    وی با اشاره به حضور شرکت های خارجی در نمایشگاه سنگ اظهار داشت: امکان ندارد که یک معدنکار یا سنگبر بتواند با شرکت های خارجی ارتباط بگیرد و اگر هم بتواند هزینه گزافی را باید بابت آن بپردازد اما نمایشگاه این بستر را به راحتی فراهم می کند.

    وی در خصوص اظهارات وزیر صنعت مبنی بر تجمیع نمایشگاه صنعت سنگ در محلات گفت: نمایشگاه نیم ور نمایشگاه ارزشمندی است و هیات مدیره ای قوی دارد و به صورت تخصصی به مقوله سنگ می پردازد. این نمایشگاه برای رشد و توسعه صنعت سنگ ایجاد شده و دوستان برای اینکه این نمایشگاه سر پا بماند زحمت زیادی می کشند.

    وی با اشاره به اینکه محل نمایشگاه تهران هر هفته به یک صنعت اختصاص داده می شود گفت: اکنون که این فضای نمایشگاهی در محلات ایجاد شده حیف است که تا نمایشگاه سال آینده رها شود بلکه باید مانند نمایشگاه های دیگر به این فکر باشند که محصولات دیگر نیز در این نمایشگاه عرضه شود.

    وی با اشاره به مشکلات نمایشگاه سنگ محلات گفت: باید امکاناتی همچون هتل، فرودگاه و سیستم حمل و نقل در کنار این نمایشگاه ایجاد شود، بنابراین برای آنکه نمایشگاه محلات بتواند جای همه نمایشگاهها را بگیرد نیاز به امکانات وسیعی دارد.