• عباس کربلایی فعال باسابقه صنعت سنگ و معدن در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری سنگ ایران اظهار داشت: در حال حاضر مهمترین مشکل معدنکاران، گرانی ماشین آلات و کمبود قطعات یدکی است. برخی معادن به دلیل همین گرانی ها و کمبودها تعطیل شده اند. این مساله متاسفانه روی فعالیت کارخانجات سنگبری هم تاثیر گذاشته و برخی کارخانه ها را به حالت نیمه تعطیل در آورده است.

  وی افزود: در زمینه صادرات سنگ، با کشور چین همکاری داریم و سنگ چینی الیگودرز و تراوتن آتشکوه را به این کشور صادر می کنیم.

  وی تصریح کرد: برای من کارآفرینی و ایجاد شغل یک هدف مهم و یک لذت است. واقعا ازاینکه برای جوانان این منطقه و این مملکت ایجاد شغل و درآمد کنم لذت می برم. بهترین اوقات برای من زمانی است که حقوق پرسنل خود را پرداخت می کنم و از اینکه می بینم این جوان ها به واسطه کاری که من با توکل به خداوند ایجاد کرده ام درآمد دارند بسیارخوشحال می شوم.

  وی ادامه داد: کارآفرینی ما فقط محدود به صنعت سنگ و معدن نیست. یکی از فعالیت های ما ایجاد دفتر فروش لاستیک های ماشین آلات سنگین در شهر نیم ور است که این مجموعه به نام «فروشگاه نیما» تاسیس شده و لاستیک های مورد نیاز معدنکاران را به صورت مستقیم از هند و چین وارد می کند. به دلیل عرضه مستقیم، قیمت این لاستیک ها پایین تر از فروشگاه های دیگراست و تاکنون معدنکاران استقبال بسیارخوبی ازاین مجموعه داشته اند.

  وی تصریح کرد: حدودا سی سال است که در زمنیه واردات ماشین آلات سنگین نیز فعالیت دارم و ماشین آلاتی مانند کوماتسو و کاترپیلا و دیگر ماشین آلاتی که دارای برندهای بین المللی هستند را وارد می کنم. دفتراین مجموعه در سه راه آذری تهران است.

  عباس کربلایی گفت: در سال ۱۳۹۰ «تالار نیما» در شهر نیم ور تاسیس شد که از آن سال تاکنون این مجموعه با موفقیت به فعالیت خود ادامه داده است. همچنین چند سال است که ساخت «هتل آریا» با زیر بنای ۱۴ هزار متر مربع را در ورودی شهر محلات آغاز کرده ام که این مجموعه نیز تا یک سال آینده راه اندازی خواهد شد.

  وی ادامه داد: از دیگر فعالیت هایی که ما به تازگی شروع کرده ایم ساخت یک مجموعه تفریحی فرهنگی و تجاری در شهر نیم ور است. این مجموعه شامل یک پارک آبی بزرگ به مساحت ۱۲ هزار متر مربع است که در کنار آن استخر، سالن بولینگ و بیلیارد، رستوران، سالن ورزشی و مجتمع تجاری اداری نیز ساخته خواهد شد. پروژه عمرانی این مجموعه شروع شده و حدودا سه سال دیگر به اتمام می رسد.

  وی تصریح کرد: در کنار فعالیت های تجاری نسبت به انجام امور خیر در منطقه هم بی تفاوت نبودیم و تا جایی که در توان داشتیم این اقدامات را انجام داده ایم. ساخت مدرسه برای مسکن مهر محلات به مساحت ۱۵ هزار متر مربع و همچنین ساخت درمانگاه شبانه روزی نیم ور به مساحت ۲۵۰۰ متر مربع با تامین تجهیزات برخی از این اقدامات است. همچنین تقبل کرده ایم که تا سه سال هزینه شیفت شب درمانگاه نیم ور را پرداخت کنیم.

  کربلایی خاطرنشان کرد: یکی دیگراز فعالیت های ما راه اندازی کارخانه سیمان لوشان دراستان گیلان است. این کارخانه در سال ۹۲ به طور صد درصد ورشکست شده بود که ما آن را خریداری کرده و در مدت شش ماه اقدامات لازم برای راه اندازی مجدد آن را انجام دادیم. در حال حاضر این کارخانه فعال است و ۶۰ نفر در آن مشغول به کار هستند که به زودی صد نیروی کار دیگر نیز به این مجموعه اضافه خواهد شد.