• به گزارش خبرگزاری سنگ ایران به نقل از تسنیم، عزیز میرزائیان ظهر امروز در همایش صادرات سنگ ایران در نهمین نمایشگاه بین‌المللی سنگ ایران در محلات، با اشاره به در اختیار داشتن این میزان معدن در اختیار معدنکاران محلات اظهار داشت: یکی از بزرگترین مشکلات پیش‌روی معادن صنعت سنگ و گسترش و توسعه این معادن نبود امنیت سرمایه گذاری در کشور است.

  وی افزود: عدم وجود امنیت سرمایه گذاری سبب کاهش سرمایه گذاری در این بخش شده و این موضوع به سبب وجود قوانین مغایر و بخشی‌نگری بوده و باید با اصلاح قوانین گمرکی و توسعه صادرات به این بخش کمک کنیم.

  مشاور ارشد اتاق بازرگانی ایران تصریح کرد: دولت باید موانع سرمایه‌گذاری در این بخش‌ها را فراهم کرده و با اصلاح قوانین، تامین منابع مالی، تامین ماشین آلات و اصلاح قانون مالیات و همچنین مالیات بر ارزش افزوده، موانع سرمایه گذاری را برطرف کند.

  میرزائیان عنوان کرد: بخش خصوصی با ارتباط مستمر با سازمان نظام مهندسی کشور در راستای ارتقای دانش فنی توسعه صنعت سنگ در کشور و همچنین و توسعه صادرات گام برداشته و با تشکل فراگیر از فعالان سنگ به تدوین برنامه‌های اجرایی مناسب برای حضور دربازارهای جهانی اقدام کند.

  وی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه استان مرکزی دومین قطب صنعتی در کشور به حساب می‌آید و اینکه سه شهرک صنعتی سنگ‌های تزیینی و همچنین یک‌صد انبار سنگ کوپ، در این شهرستان وجود دارد  این موضوع سبب شده تا ٩۵ درصد مشاغل این منطقه در ارتباط با صنایع سنگ باشد.

  مشاور ارشد اتاق بازرگانی ایران عنوان کرد: استفاده از ظرفیت معادن سنگ دراین شهرستان نیازمند کمک و همکاری همه بوده و با استفاده از این ظرفیت‌و فرآوری آن ایران می‌تواند در بین کشورهای جهان در زمینه سنگ ورود یافته و از این ذخیره عظیم خدادادی به بهترین شکل استفاده ببرد.

  میرزائیان اضافه کرد: برای اینکه شرکت‌های ایرانی وارد بازار رقابت شوند استفاده از تکنولوژی روز دنیا و همچنین تولید کالای با کیفیت و مطابق باسلیقه مشتریان خارج از کشور باید محصول تولید کرده و محصولات خود را به شرکت‌ها معرفی کنند.