• به گزارش خبرگزاری سنگ ایران، بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی سنگ ازمیر ترکیه از تاریخ ۷ الی ۱۰ فروردین ماه سال ۹۸ در شهر ازمیر ترکیه برگزار شد. ۲۸ شرکت توانمند ایرانی که در صنعت سنگ فعالیت می کنند در قالب پاویون سنگ ایران در این نمایشگاه حضور داشتند.

    در مدت چهار روز برگزاری این نمایشگاه پاویون صنعت سنگ ایران بیشترین و پر تعداد ترین بازدیدهای را از آن خود کرد به نحوی که تقریبا تمامی افراد سرشناس صنعت سنگ دنیا و تجار بین المللی از این پاویون بازدید کردند. تمامی شرکت های ایرانی که در این پاویون حضور داشتند توانستند قراردادهای تجاری بسیار مهمی را با تجار و بازرگانان بین المللی منعقد کنند.

    استفان چن مدیر نمایشگاه سنگ شویتو، بالویندر سینگ مدیر نمایشگاه سنگ جیپور هند، دیمیتری مدیانسوف رئیس انجمن سنگ روسیه، جیم هیب مدیر انستیتوی سنگ آمریکا و فلاویو مارابلی رئیس انجمن سنگ ایتالیا برخی از افراد شاخص صنعت سنگ دنیا بودند که از پاویون صنعت سنگ ایران در نمایشگاه ازمیر بازدید کردند و قول دادند در دوازدهمین نمایشگاه بین المللی سنگ ایران که در مهر ماه سال جاری در شهرستان محلات شهر نیم ور برگزار می شود شرکت کنند.

    در روز اول نمایشگاه مدیر اجرایی نمایشگاه بین المللی سنگ ایران در کنفرانس جهانی صنعت سنگ، سخنرانی خود را در مورد ظرفیت های صنعت سنگ ایران و لزوم افزایش ارتباطات غیر تجاری انجمن های سنگ دنیا و تبادل اطلاعات و دانش فنی با رویکرد توسعه و افزایش استفاده از سنگ طبیعی به جای سرامیک ارائه کرد. در این کنفرانس جهانی نمایندگانی از کشورهای ترکیه، ایران، آلمان، اتریش، بلژیک، هند، چین، روسیه، تونس، چک اسلواکی، آمریکا ایتالیا و اسپانیا حضور داشتند. این کنفرانس با سردبیری نمایشگاه بین المللی سنگ ازمیر انجام شد.