• به گزارش خبرگزاری سنگ ایران، سال ۱۳۹۷ توسط مقام معظم رهبری « سال حمایت از کالای ایرانی» نام گرفته است. صادرات و افزایش آن به طورحتم یکی از مهمترین راهکارهای حمایت از کالای ایرانی است و نمایشگاه مهمترین و موثرین ابزار توسعه صادرات.

  سایت نمایشگاه بین المللی سنگ ایران توسط بخش خصوصی کشور احداث شده است. این برای اولین باراست که دردنیا سایتی در مساحت سی هکتار برای یک صنعت خاص احداث می شود که تقریبا تمامی هزینه های آن را بخش خصوصی تقبل کرده است.

  سایت های نمایشگاه های موجود دردنیا مانند سایت نمایشگاهی کشور چین، ترکیه، ایتالیا و برزیل سایت هایی هستند که در طول سال چندین و چند نمایشگاه مختلف و غیرمرتبط را برگزار می کنند اما سایت نمایشگاه بین المللی صنعت سنگ ایران تنها سایت و جایگاهی است که برای صنعت سنگ طراحی شده و فقط به این کار اختصاص دارد.

  صنعت سنگ ایران یکی از پیشروترین صنایع موجود درایران است که قدمتی چندین هزار ساله دارد. به دلیل قدمت بالای این صنعت، تقریبا تمامی دنیا صنعت سنگ ایران را به خوبی می شناسند و با ظرفیت های بسیار زیاد آن کاملا آشنا هستند. بدون شک اگر صنعتگران ما در حوزه صادرات تلاش خود را مضاعف کنند به راحتی می توانند بخش عمده ای از بازارهای دنیا را آن خود کنند.

  صنعت سنگ ایران به دلیل وابسته بودن به معادن غنی تراورتن، گرانیت، مرمریت و مرمر می تواند به راحتی جایگزین نفت شود؛ فقط کافی است مشکلاتی که در زمینه صادرات وجود دارد برطرف شود.

  صنعت سنگ ایران یکی از کارآفرین ترین صنایع موجود در ایران است؛ شش هزار کارخانه سنگبری و ۱۲۰۰معدن و افرادی که در حوزه تجارت این صنعت فعالیت می کنند با احتساب صنایع وابسته و لوازم مصرفی و ماشین آلات چیزی نزدیک به پانصدهزارنفررا مشغول به خود کرده که درصورت افزایش همه جانبه صادرات این عدد می تواند به یک میلیون نفر افزایش یابد.

  توجه شبکه های برون مرزی سازمان صدا و سیما و شبکه های خبری این سازمان به این صنعت و این رویداد مهم می تواند بسترهای لازم برای آشنا شدن بیش از پیش صنتعگران دنیا در اقصی نقاط مختلف را فراهم کند و افزایش صادرات محصولات این صنعت را رقم بزند.

  توجه شبکه های مختلف سازمان صدا و سیما به این صنعت بسیار لازم و ضروری و توقع است خبرنگاران و برنامه سازان شبکه های مختلف این سازمان در مدت برپایی نمایشگاه یازدهم صنعت سنگ ایران که در مهر ماه سال جاری برگزار می شود حضور جدی داشته باشند.