• به گزارش خبرگزاری سنگ ایران، محمد حلاجیان مدیر اجرایی دهمین نمایشگاه بین المللی سنگ ایران در مراسم اختتامیه این نمایشگاه گفت: تیم برگزاری نمایشگاه بین المللی سنگ نیم‌ور در طول یک سال گذشته با شرکت در نمایشگاه‌های بین المللی صنایع سنگ و دعوت از تجار بین المللی موفق شد فضای دهمین نمایشگاه بین المللی سنگ ایران را به یک فضای تجارت بین المللی تبدیل کند.

    وی افزود: دهمین نمایشگاه بین المللی سنگ نیم ور رخدادی بین المللی در صنعت سنگ بود و حضور ۴۰۰ شرکت داخلی و خارجی از فعالان صنعت سنگ تزئینی زمینه ساز معرفی پتانسیل‌های معدنی و صنعتی شهر نیم ور در سطح جهان خواهد شد.

    وی ادامه داد: فعالیت یک ساله تیم اجرایی نمایشگاه برای ارتباط با نمایشگاه‌های خارجی موجب حضور شرکت‌ها و  تجار کشورهای مختلف در نمایشگاه و تبدیل شدن فضای نمایشگاه به یک فضای تجارت بین المللی و مبادلات تجاری داخلی ۲۰۰ میلیارد ریالی و بین المللی ۴۵۰ میلیارد ریالی شد.

    حلاجیان با اشاره به برگزاری دوره‌ها و نشست‌های تخصصی سنگ در سطوح مختلف در دهمین نمایشگاه بین المللی سنگ ایران- نیم ور بیان کرد: یکی از نقاط قوت نمایشگاه برگزاری جلسه هماهنگی بین بخش خصوصی و دولتی برای توسعه صادرات در صنعت سنگ و حضور مجلات تخصصی بین المللی صنعت سنگ از کشورهای هند، ترکیه، ایتالیا و چین در این نمایشگاه بود.

    مدیر اجرایی دهمین نمایشگاه بین المللی سنگ ایران- نیم ور، یکی از مهمترین دستاوردهای این نمایشگاه را عقد قرارداد‌های بین المللی عنوان و گفت: عقد تفاهم نامه‌های بین المللی با انجمن سنگ چین و بخش بازرگانی خارجی سفارت ایتالیا به منظور واردات تکنولوژی صنعت سنگ قطعا یکی از نقاط عطف نمایشگاه دهم بود که در آینده ثمرات آن را شاهد خواهیم بود.

    • صبح محلات