• به گزارش خبرگزاری سنگ ایران، محمد حلاجیان مدیراجرایی نمایشگاه بین المللی سنگ ایران در اولین جلسه هیات موسس انجمن سنگ استان مرکزی که در محل دائمی نمایشگاه بین المللی سنگ ایران برگزار شد اظهار داشت: با صدور مجوزهای لازم از سوی وزارت صنعت معدن و تجارت نمایشگاه سنگ ایران به صورت قانونی و رسمی بین المللی شد و امیدواریم در سال آینده با حضور بیش از پیش شرکت های داخلی و خارجی مرتبط با صنعت سنگ نمایشگاهی پر رونق و موثر داشته باشیم.

    وی افزود: در سال گذشته بیش از ۳۰۰ شرکت داخلی و خارجی در نمایشگاه حضور داشتند و بیش از ۳۰۰۰۰ نفر از نمایشگاه بازدید به عمل آوردند. در سال جاری هم ساخت سوله ۶۰۰۰ متری نمایشگاه در دستور کار است که با احداث این سوله و مکان هایی برای ارائه خدمات رفاهی، شرایط مطلوب تری برای فعالان صنعت سنگ در نمایشگاه ایجاد خواهد شد.

    وی تصریح کرد: تلاش برای ارتباط با نمایشگاه های خارج از کشور با جدیت توسط «شرکت یکتا سنگ» پیگیری و اجرا شده است. در همین راستا تفاهم نامه هایی با نمایشگاه های ویتوریای برزیل، ازمیرترکیه و نمایشگاه مراکش منعقد شده است. در سال جاری برای اولین بار شاهد حضور ده مجله و سایت بین المللی مرتبط با صنعت سنگ در نمایشگاه بین المللی سنگ ایران خواهیم بود.

    وی ادامه داد: حضور معدنکاران و سنگ های کوپ استخراج شده توسط آنها در نمایشگاه امسال بیشتر از سالهای گذشته خواهد بود و پیش بینی ما این است که امسال ۴۰۰ معدن در نمایشگاه حضور یابند. همچنین از ۳۵۰ تاجر بین المللی دعوت کرده ایم که در نمایشگاه حضور داشته باشند.