• به گزارش خبرگزاری سنگ ایران، محمود توکلی عضو هیات مدیره شرکت پیشگامان سنگ پاسارگاد در گفتگو با «ماهنامه حجار» برگزاری نهمین نمایشگاه بین المللی سنگ ایران در محل دائمی نمایشگاه سنگ را اقدامی در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی به فرموده مقام معظم رهبری دانست و اظهار داشت: صنعت سنگ ایران تا کنون فراز و فرودهای بسیاری را پشت سر گذاشته و دوام و پویایی آن مرهون زحمات بخش خصوصی است.

  این معدنکار و صنعتگرنمونه درسالهای۹۳ و۹۴ افزود: نقش نمایشگاه در این میان مانند ترازویی است که دریک کفه آن دستاوردهای جدید صنعت سنگ و در کفه دیگر میزان حضور و بازدید از نمایشگاه مود سنجش قرار می گیرد و آنچه که میان این دوهمانند شاهین ترازو عمل می کند تاثیر برگزاری نمایشگاه در صنعت سنگ ایران است.

  عضوهیات مدیره شرکت پیشگامان سنگ پاسارگاد تلاش های هیت مدیره نمایشگاه را در برپایی نمایشگاه نهم با حضور مهندس نعمت زاده وزیرمحترم صنعت معدن و تجارت را ستود و گفت: حضور وزیرمحترم در این نمایشگاه نشان داد که بخش خصوصی توانایی لازم و کافی برای نقش آفرینی درعرصه اقتصاد کلان کشور را دارا می باشد و همین نقش آفرینی می تواند به عنوان ابزاری اساسی در راستای تحقق شعاراقتصاد مقاومتی با تکیه بر توانایی های داخلی مورد توجه بیشترمسئولان قرار بگیرد.

  وی همچنان توجه به منابع غنی معدنی در کشور را عامل رشد اقتصادی و عدم اتکاء به ذخائر نفتی عنوان کرد و گفت: عدم اتکاء ایران به ذخائر نفتی در صورت توجه به سایر ذخائر معدنی و سرمایه های انسانی موجود در کشور در کنار پرورش نیروی های انسانی و سرمایه گذاری و بهره برداری صحیح در بخش معدن امکان پذیر است و لازم است بیش از پیش مورد توجه مسئولان قرار بگیرد.

  وی ادامه داد: دست اندرکاران بخش صنعت نیز لازم است از طریق ایجاد تغییرات اساسی با شرایط اقتصادی کشور همگام شوند. به عنوان نمونه در صنعت سنگ ایران بررسی رویدادهای گذشته و شناخت خطاهای تولید کنندگان با معیاردهای دقیق و کارشناسی شده می تواند مقدمه ای باشد تا روش های پیشرفت و نقش آفرینی بیشتر صنعت سنگ در اقتصاد کشور شناخته شوند و تحقق یابند.

  توکلی ادامه داد: امروز ایران در آستانه ورود به شرایط اقتصادی نوین و جدیدی است، در این زمان شناخت روش های صحیح تولید وعرضه محصولات، متناسب با نیازهای بازارهای داخلی و بین المللی در کنار بازاریابی ها و بازار سازی های صحیح موجب خواهد شد صنعت سنگ ایران رشد چشگیری داشته باشد.

  عضو هیات مدیره شرکت پیشگامان سنگ پاسارگاد در خاتمه گفت: برگزاری نمایشگاه همچنان که از ماهیتش پیدا است یکی از ابزارهای لازم در جهت دستیابی به پیشرفت های یاد شده است به همین علت علیرغم تمامی کاستی های موجود برگزاری آن جایگاه خاص خود را دارد. البته نمایشگاه سنگ ایران هر دوره نسبت به دوره های قبل پیشرفت قابل قبولی داشته و هنوزهم قابلیت رشد و گسترش بیشتری دارد؛ امیدواریم با تلاش برگزارکنندگان نمایشگاه شاهد رشد روزافزون و رفع نواقص موجود در دوره های آینده این نمایشگاه باشیم.