• به گزارش خبرگزاری سنگ ایران به نقل از ایسنا، محمود نعمتی مدیرکل دفتر امور اقتصادی و بین‌الملل استانداری مرکزی در آیین اختتامیه نهمین نمایشگاه سنگ ایران گفت: قرن حاضر قرن  تقاضا است و نه قرن تولید  و رکود حاصل فعلی نتیجه  تولید نیست بلکه ماحصل نبود تقاضاست.

    وی با تاکید بر اینکه زمان آن رسیده که به دنیال بازارهای جدید و افزایش تقاضا برای تولیدات خود باشیم، تنها راه حل این موضوع را صنعت سنگ و تبدیل مواد خام به سنگ‌های فرآوری شده دانست.

    نعمتی با بیان اینکه با توجه به صنعت فرآوری سنگ ارزش افزوده چندین برابری نصیب تولیدکننده و بالطبع کشور خواهد شد، یکی از کارکردهای برگزاری نمایشگاه بین‌المللی سنگ را بازاریابی جهت سنگ‌های فرآوری شده دانست و تصریح کرد: از کارکردهای برگزاری نمایشگاه بین‌المللی سنگ، بازاریابی سنگ فرآوری شده و آشنایی با تکنولوژی روز دنیا است.

    وی تاکید کرد: صنعت سنگ کشور از تکنولوژی روز دنیا عقب است و به همین دلیل کیفیت محصول و قیمت تمام شده آن قابل رقابت با دیگر کشورها نیست.

    مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی و بین‌الملل استانداری مرکزی ضمن ارزیابی نهمین نمایشگاه سنگ نیمور محلات این دوره از نمایشگاه را خوب ارزیابی کرد و افزود: بخش خصوصی برای برگزاری این نمایشگاه سرمایه‌گذاری خوبی انجام داده و باید تجمیع نمایشگاه کشوری در شهر نیمور در دستور کار قرار گیرد.