• به گزارش خبرگزاری سنگ ایران، محمدرضا مودودی در خصوص جزئیات برگزاری مدرسه صادرات که قرار است طی ۲ سال، آموزش‌های حرفه‌ای برای حضور در بازارهای جهانی را در اختیار صادرکنندگان خرد و شرکت‌های کوچک قرار دهد اظهار کرد: این برنامه قرار است با هماهنگی جهاد دانشگاهی برگزار شود و جهاددانشگاهی، دانشگاه‌های همکار در این بخش را معرفی کند.

    سرپرست سازمان توسعه تجارت ادامه داد: البته مذاکراتی هم با دانشگاه تهران و دانشگاه شهید بهشتی انجام گرفته است تا در این دوره، بتوانیم از ظرفیت علمی این دانشگاه‌ها استفاده کنیم.

    وی گفت: مدرسه صادرات قرار است با محوریت جهاد دانشگاهی برگزار شود و در این میان، مرکز آموزش بازرگانی سازمان توسعه تجارت نیز نقش آفرین خواهد بود.

    به گفته مودودی، در راه‌اندازی مدرسه صادرات، سازمان صنایع کوچک و اتاق تعاون، مشارکت دارند و در تفاهم با آن‌ها مقرر شده تا در قالب مدرسه صادرات، فضای هدفمند آموزشی طراحی شود تا در بازه‌ای ۲ ساله از ابتدایی‌ترین گام‌ها تا مباحث پیچیده در فرآیند صادرات آموزش داده شود.

    بر پایه این گزارش، پیش از این سرپرست سازمان توسعه تجارت در همایش پویش صادرات با اعلام راه‌اندازی مدرسه صادرات عنوان کرده بود: هم اکنون ۴۰ تا ۵۰ هزار شرکت صادراتی در کشور فعالند که از این میان شرکت‌هایی که بین ۱۰۰ تا ۵۰۰ هزار دلار صادرات دارند شناسایی شده و در سال آینده با گزینش تعدادی از این شرکت‌ها، اقدام به توانمندسازی آنها در بازه زمانی ۲ ساله خواهیم کرد.

    • تسنیم