• به گزارش خبرگزاری سنگ ایران به نقل از تسنیم، مصطفی آمره ظهر امروز درمراسم شروع به کار نهمین نمایشگاه صنعت سنگ محلات در همایشی که با حضور مسئول صنایع سنگ تزیینی وزارت صنعت، معدن و تجارت، رئیس نظام مهندسی کشور، رئیس انجمن سنگ و دبیر انجمن سنگ کشور و دیگر مسئولان استانی برگزار‌ شد با اشاره به برگزاری این نمایشگاه در شهرمحلات اظهار داشت: توجه به بخش فرآوری به ویژه در فرآوری سنگ باید شاهد افزایش رشد اقتصادی در زمینه سنگ در شهرستان محلات و کشور باشیم.

  وی افزود: متاسفانه در بحث فرآوری سنگ در کشور موفق نبوده‌ایم و این موضوع به این دلیل است که ما مطابق با تکنولوژی روز دنیا حرکت نمی‌کنیم و خط تولید مطابق با دست آوردهای نوین و با استفاده از دستگاه‌ها جدید فعالیت نمی‌کنیم که توجه به این نکات ضروری است.

  مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان مرکزی ادامه داد: در کشور ما به بحث فرآوری سنگ توجه کمی شده و همین موضوع سبب شده تا سایر کشورها در این مورد از ما جلو افتاده و ارزش افزوده بالا و رشد اقتصادی مناسبی در این زمینه داشته باشند و اگرمی‌خواهیم کشور ما هم به جایگاه مطلوبی برسد نگاه ویژه به این صنعت و فرآوری آن اهمیت بسیاری دارد.

  آمره تصریح کرد: شرکت شهرک‌های صنعتی این آمادگی را دارد که برای بومی کردن و به روزرسانی تکنولوژی در این صنعت فعالیت کند و ارزش افزوده این محصولات را بالا برده تا سهم خود را دربازارهای جهانی افزایش دهیم.

  وی خاطرنشان کرد: این شرکت به منظور حمایت از حامیان صنایع کوچک و متوسط توانسته با تشکیل فن‌بازار منطقه‌ای و توجه به قابلیت بخش صنعت استانی و دانشگاهی با تشکیل کنسرسیوم‌های صادراتی وارد بازارهای جهانی شود.

  مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان مرکزی اضافه کرد: با تشکیل کنسرسیوم‌های صادراتی واحدهای فرآوری سنگ محلات می‌توانند وارد بازارهای جهانی شده و راحت‌تر و بهتر با شرکت‌های خارجی  رقابت  کند و حرفی برای گفتن دربازارهای جهانی داشته باشند.

  آمره افزود: نخستین کنسرسیوم صادراتی در سال گذشته در استان تشکیل شد و امیداوریم که امسال صادرات  توسط این کنسرسیوم انجام شده و با توجه به اینکه درحال حاضر سه شرکت مدیریت صادرات در استان فعالیت می‌کنند این شرکت‌ها آماده هستند تا به واحدهای صنعتی خدمات ارائه کنند.

  وی بیان کرد: در حوزه فرآوری  بخش خصوصی و دولتی فعال شده و با استفاده از تکنولوژی روز دنیا فعالیت می‌کنند چرا که  فرآوری سنگ در توسعه اقتصادی و افزایش درآمد کشور نقش مهم و تعیین کننده‌ای دارد.

  مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان مرکزی عنوان کرد: با برگزاری این قبیل نمایشگاه‌ها امیدواریم بتوانیم در کاهش ضایعات در بخش معدن هم قدم‌های خوبی را برداشته و این شرکت  آمادگی دارد که در راستای آموزش برای ورود این صنایع به بازارهای جهانی تلاش کرده و این شرکت‌ها بتوانند با استفاده از آموزش‌های دیده شده راحت‌تر وارد بازار رقابت شوند.