• به گزارش خبرگزاری سنگ ایران، محمدرضا منصوری نماینده ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی در آیین اختتامیه دهمین نمایشگاه بین المللی سنگ ایران_نیم ور گفت: هدف از برگزاری نمایشگاه‌ها باید برند سازی و معرفی کالاها و خدمات به دنیا باشد و صنایع ما امروز فاصله زیادی با دو مقوله توانمند سازی و برند سازی محصولات خود در بازار جهانی دارند.

  وی ادامه داد: پاسخ به چرایی عدم توانایی صادرات خودرو، کاهش عمر مفید آسفالت ۵۰ ساله به ۲ سال در ایران و عدم موفقیت در صادرات فرش با وجود برند بودن فرش ایرانی نقش بسزایی در کشف مسیر توانمند سازی صنایع ایران بازی می‌کند.

  منصوری، همچنین با اشاره به سود ۵۰۰ درصدی صادرات نسبت به گذشته و آب، برق و گاز رایگان ایران در مقایسه با بسیاری از کشور‌های جهان بیان کرد: آموزش پرورش امروز ما مربوط به ۵۰ سال گذشته است و در این ۵۰ سال دنیا و علم تغییر کرده و ما با آموزش و پرورش امروز امکان کارآفرینی نداریم، شغل و کار در همه دنیا در حال تحول است و نمونه بارز آن را در صنعت سنگ نیز به خوبی شاهد هستیم.

  این نماینده مجلس افزود: گره کار امروز ما قدیمی بدون آموزش و آموزش و پرورش است و به همین دلیل در مجلس در حال تدوین طرحی برای ایجاد تحول در آموزش و پرورشی با هدف توانمند سازی دانش آموزان و پرورش افرادی کارآفرین هستیم.

  وی با اشاره به توان جایگزینی صنعت سنگ به جای نفت در اقتصاد کشور گفت: در حال حاضر به علت قدیمی بودن ماشین آلات فراوری سنگ در کشور، بازارهای جهانی به دنبال سنگ خام ایران هستند و راه کار حل مشکل صادراتی امروز کشور همکاری با سرمایه گذاران خارجی دارای برند و بازار جهانی برای تولید همگام و هماهنگ با بازارهای جهانی است.

  عضو کمسیون صنایع و معادن مجلس در خاتمه خاطر نشان کرد: ژاپن با وجود کارگر گران خودروی صادراتی تویوتا تولید می‌کند و ایران با وجود ارزان بودن کارگر و حامل های انرژی، تنها شبه خودروهایی تولید می‌کند که بازار داخلی نیز تمایلی به استفاده از آن ندارد و اصلی ترین مشکل امروز صنایع ما، دولتی بودن آن است و تمام پیشرفت امروز صنعت سنگ کشور که بازهم جای کار دارد خصوصی بودن آن است.

  • صبح محلات