• به گزارش خبرگزاری سنگ ایران،‌ عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: نرخ بالای سودهای بانکی که تا مرز ۲۴ درصد هم پیش رفته به مانع و معضلی اساسی بر سر راه تولید کشور تبدیل شده است.

  «محمد رضا منصوری» شامگاه چهارشنبه در آیین پایانی نمایشگاه توانمندی های صنعتی و سرمایه گذاری شهرستان زرندیه در مجتمع سرزمین ایرانیان‌ افزود: صنعت و تولید پر رونق در گرو تعادل سودهای بانکی است چرا که روند کنونی باعث بدهکاری بسیاری از صنعتگران شده است.

  وی اظهار داشت: با سود بانکی ۲۴ درصد نمی توان در صنعت و تولید موفق بود زیرا صنعتگران به دلیل نداشتن درآمد کافی ناچار هستند که از وام های بانکی استفاده کنند و این مساله سبب ناهمخوانی دخل و خرج آنها و ضرردهی صنعت شده است.

  وی همچنین وجود نظام آموزشی پویا که نیروی متخصص و کارآفرین برای کشور تربیت کند را از ضرورت های امروز حوزه صنعت و تولید عنوان کرد.

  نماینده مردم ساوه و زرندیه در خانه ملت گفت: ساوه و زرندیه به دلیل مزیت هایی مانند نزدیکی به تهران،‌ ارتباط با فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) و زیرساخت های مهیا برای سرمایه گذاری، می توانند سرمایه گذاران زیادی را جذب کنند.

  منصوری اظهار داشت: برای پویاتر شدن صنعت باید به فناوری های نوین و مدرن مجهز شد چرا که یکی از دلایل عمده غیر رقابتی بودن صنایع کشور، اتکا به تکنولوژی های قدیمی است.

  فرماندار زرندیه نیز گفت: این شهرستان از مناطق مستعد استان مرکزی در صنعت و کشاورزی است و در حوزه گردشگری نیز قابلیت های فراوانی دارد.

  «هادی فدایی» اظهار داشت: بخش خرقان می تواند به قطب گردشگری استان مرکزی تبدیل شود تا از این محل درآمدهای پایدار و اشتغال چشمگیری ایجاد شود.

  وی افزود: باید زیرساخت های مناسب برای توسعه را در شهرستان زرندیه مهیا شود زیرا این اقدام از مولفه های جذب سرمایه گذاری است.

  فرماندار زرندیه گفت: صنعتگران و ‌تولیدکنندگان بهترین حامیان جامعه هستند و حضور این افراد در بخش های مختلف تولیدی می تواند در پویایی اقتصادی و توسعه شهرستان موثر باشد.

  مدیر مجتمع سرزمین ایرانیان نیز گفت: این مجتمع با توجه به رسالتی که دارد، در راستای ایجاد اشتغال و درآمدزایی پایدار تلاش می کند.

  «سید احمد موسوی» اظهار داشت: ایجاد ۲۴ نوع کاربری مانند زیرساخت های ورزشی، ‌تفریحی و‌ گردشگری در سرزمین ایرانیان در دست اقدام است.

  وی افزود: یک هزار و ۳۰۰ نفر در سرزمین ایرانیان مشغول به کار هستند و ۶ هزار ۵۰۰ باب ویلا برای اقامت گردشگران،‌ صنعتگران و بازرگانان نیز در این مجتمع ساخته می شود.

  در پایان از فعالان برگزاری نمایشگاه با اهدای لوح و تندیس تجلیل شد. زرندیه با بیش از ۶۴ هزار نفر جمعیت از قطب های صنعت و کشاورزی استان مرکزی محسوب می شود.

  • ایرنا