• جلیل رئوف مدیرفروش شرکت پیشگامان سنگ پاسارگاد در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری سنگ ایران اظهار کرد: شرکت پیشگامان سنگ پاسارگاد تنها شرکت ایرانی در حوزه صنعت سنگ است که در نمایشگاه بغداد حضور یافته است. در این نمایشگاه همه ملزومات و خواسته های یک کشور ارائه شده؛ از اتصالات و آهن گرفته تا مواد غذایی و بهداشتی و همچنین صنعت سنگ و ساختمان.

    وی افزود: هدف ما از حضور در نمایشگاه بغداد شناسایی بازار سنگ عراق و سلیقه های حاکم برآن در مورد سنگ های ساختمانی است. مصرف سنگ های ساختمانی در عراق افزایش یافته و این کشور می تواند یکی از مهمترین بازارهای صادراتی سنگ ایران باشد.

    وی تصریح کرد: خدماتی که اتاق بازرگانی باید در مورد حضور این شرکت در نمایشگاه بغداد ارائه می داد بسیار ضعیف بوده و تقریبا تمامی امور مربوط به حضور در این نمایشگاه را خودمان انجام دادیم.

    جلیل رئوف گفت: تفاوت قیمت فروش سنگ در ایران و عراق بسیار زیاد است و در واقع ما در ایران سنگ را با قیمتی بسیار پایین می فروشیم. عراق یکی از پرمصرف ترین و بکرترین بازارهای فعلی ما در زمینه سنگ است که می توانیم به نحو احسنت از آن استفاده کنیم.

    وی خاطر نشان کرد: عراقی ها بیشتر دنبال تراورتن و چینی با طرح ها و نقش های متفاوت هستند. البته سلیقه ها متفاوت است اما بیشتر سنگ های روشن و طرح دار مورد پسندشان است.